Anglická olympiáda má svého vítěze

Anglická olympiáda má svého vítěze

16. prosince 2017

Ve středu 13.12. se sešli nejlepší angličtináři z vyššího gymnázia, aby předvedli své znalosti a pohotovost v ústní části školního kola anglické olympiády.

Této části předcházelo první kolo, které proběhlo 30.11. a kde třicet vybraných studentů zasedlo k počítačům a řešilo více či méně úspěšně písemnou a poslechovou část soutěže. Deset nejlepších pak postoupilo do ústního kola, které bylo jakousi kombinací maturity a mezinárodních jazykových zkoušek. Soutěžící museli bez přípravy odpovídat na otázky, popisovat a porovnávat obrázky a předvést, že umí také naslouchat a argumentovat, když se ve dvojicích snažili dojít ke shodě při řešení smyšlené situace.

Všichni účastníci se snažili a předvedli velmi kvalitní výkony, ale vyhrát a postoupit do okresního kola mohou jen tři. A to se podařilo těmto studentům – 1. místo obsadil Jakub Chlum z V7.A, na 2. místě skončila Anička Blažková z V5.A a třetím postupujícím se stal Jakub Neumann ze 2.A.

Všem studentům děkujeme za účast, nejlepším gratulujeme a budeme jim držet pěsti, aby co nejlépe uspěli v okresním kole.

 

Mgr. Dana Vokušová