“Carmen”- Do Prahy za operou

“Carmen”- Do Prahy za operou

“Carmen”- Do Prahy za operou

14. ledna 2020

Když se řekne slovo opera, v každém z nás to vyvolá různé emoce. Někdo zajásá, někdo ne. Tentokrát to důvod k nejásání ale rozhodně nebyl.

V pátek 10.1. jsme krátce po vyučování vyrazili s paní učitelkou Řehořovou směr Praha, kam jsme se i přes přecpané silnice nakonec dostali. Následovalo tradiční volno, ve kterém jsme měli především možnost uchlácholit naše hladovějící žaludky. Poté jsme se přesunuli na půl sedmou k Národnímu divadlu, které nás ihned po vstupu ohromilo svojí krásou.

Samotné představení začalo v 19 hodin. Viděli jsme velmi pěkně zpracovanou operu Carmen nastudovanou ve francouzském originále. Pro diváky neznalé francouzštiny byly samozřejmě k dispozici titulky jak v českém, tak i v anglickém jazyce. Celé představení trvalo i s přestávkou asi 3 hodiny, což bylo pro záda některých členů zájezdu velice náročné. I tak si myslím, že to za to stálo a věřím, že toto představení nikoho z nás od opery rozhodně neodradilo.

Z Prahy domů do Jablonce nás plné dojmů autobus dovezl krátce po půlnoci. Celý zájezd se obešel bez jediného problému a byl opravdu perfektně zorganizován, tudíž věřím, že rozhodně nebyl poslední …

 

Ondřej Polák, V7.A