Cena pro nadané 2016

Cena pro nadané 2016

21. června 2016

Letos poprvé se ve středu 15. června v Městském divadle v Jablonci nad Nisou uskutečnil slavnostní večer u příležitosti ocenění výjimečných žáků jabloneckých základních a středních škol.

Oceňovalo se ve čtyřech kategoriích – studium, sport, umění a mimořádný počin. Autorem myšlenky ocenit talentované žáky je náměstek primátora Pavel Svoboda.

Z našeho gymnázia byly oceněny dvě dívky – Tereza Hofrichterová ze třídy V8.A v kategorii vynikajících výsledků ve studiu a Nikola Nosková ze třídy S4.A za mimořádné sportovní výkony. Obě svými úspěchy v uvedených kategoriích zářily a zaslouženě si odnesly ceny – jablko se skleněným kamenem uvnitř a vstupenku do iQLANDIE. Tereza je vítězkou několika krajských kol olympiád ve více předmětech, zejména ve fyzice a matematice, Nikola má na svém kontě mnoho, dokonce mezinárodních cyklistických úspěchů. Každoročně jsme dívky vídali na pódiu při vyhlašování nejlepších žáků naší školy.

Další naši talentovaní žáci se představili v rámci doprovodného programu v hudebních skupinách Brass a Nautica.

Nezbývá než všem nadaným žákům popřát, aby se jim podařilo se svým talentem naložit třeba tak, jak v divadle předvedl jablonecký rodák, zpěvák Ondřej Ruml. Zároveň se budeme těšit, že i v příštích ročnících tohoto zajímavého projektu budou oceňováni nejlepší z našich žáků a budeme moci opět strávit příjemný podvečer v zaplněném divadle.