Český pohár v biatlonu

Český pohár v biatlonu

11. ledna 2016

V termínu 8. 1. – 10. 1. se v Jablonci nad Nisou uskutečnilo první kolo Českého poháru v biatlonu.

Nad termínem konání tohoto závodu visel poměrně dlouhou dobu otazník z důvodu nedostatku sněhu. Letošní počasí nepřeje zimním sportům, ale i přesto se organizátorům podařilo připravit trať s umělým sněhem, na kterém se uskutečnily dva rychlostní závody.

Naši sportovci v tomto kole dosáhli na pěkná umístění, a tím mile překvapili své trenéry. V sobotním sprintu měli následující výsledky: V kategorii dorostenky A obsadila Adéla Chlupová čtvrtou příčku a Jindřiška Hemplová příčku jedenáctou. V kategorii dorostenci B dosáhl Dominik Štulík na třetí místo. V kategorii dorostenek B startovala Anna Trpišovská, která obsadila šesté místo a Nikol Majcherová, která skončila na místě osmém. SG mělo zastoupení i v kategorii juniorek a juniorů, kde se naši sportovci umístili následovně: Anna Puskarčíková obsadila místo páté a Hana Zapadlová místo osmé. V juniorech při svém premiérovém startu v ČP nastoupil Vladimír Šlofar, který obsadil jedenácté místo.

Na programu závodů byl v neděli rovněž sprint. V tomto závodu se dokázali někteří naši sportovci posunout na lepší příčky, než které obsadili v sobotním sprintu. Dorostenky A si vedly následovně: Adéla Chlupová se díky střelbě dostala na místo třetí, Jindřiška Hemplová zůstala na jedenácté pozici. Dorostenky B Nikol Majcherová a Anna Trpišovská dojely na pátém a šestém místě, přičemž mezi nimi byl ve výsledkové listině rozdíl pouze devět desetin vteřiny. V dorostencích B byl Dominik Štulík na místě třetím. Naše juniorky a junior se umístili následovně: Anna Puskarčíková na místě druhém, Hana Zapadlová na místě devátém a Vladimír Šlofar na místě třináctém.

Sportovce Klubu biatlonu a lyžování při sportovním gymnáziu čeká ještě několik závodů, ve kterých by měli potvrdit či vylepšit svou výkonnost tak, aby byli se svým celkovým umístěním v Českém poháru spokojení.