Cestou necestou

Cestou necestou

20. května 2016

Týden od 9. do 13. května jsme strávili na estetickém kurzu v Kaprálově mlýně, kde jsme se věnovali tvůrčím činnostem.

Cílem bylo nafotit fotografie na témata Vetřelec, Kontrasty, Lavička a vytvořit animovaný film na téma „Cestou necestou“.

Hned v pondělí jsme navštívili Kutnou Horu a Boskovice, kde jsme si prohlédli židovské město. Druhý den byl plný workshopů, které nás měly inspirovat k práci.

Třetí den byl ve znamení Vídně, kam jsme jeli vážně dlouho. Ale stála za to, obzvláště Haus der Musik. To bylo super, protože tam studentky Maky P. a Lenka K. koncertovaly a vytvořily krásnou atmosféru. Po obědě jsme navštívili památky.

Ve čtvrtek jsme poznávali krajinu Moravského krasu, speciálně jeskyně a květiny. Celý zbytek dne jsme „makali na filmech“, které měly slavnostní premiéru tentýž den ve 21.00. Nakonec, asi v jedenáct, jsme ocenili všechny výherce.

V pátek se jelo domů, uklidili jsme a sbalili si mrknutím oka. Cestou jsme ještě stihli navštívit Litomyšl, kde jsme zhlédli výstavu Olbrama Zoubka. A v autobuse jsme si společně zazpívali píseň od druhaček Ráchel a Markéty a paní Řehořové.

Tento kurz nás stmelil a obohatil v každém směru našeho života. Jediným mínusem celého kurzu byl čas, kterého nebylo nazbyt.