Drogy v zasedací místnosti?

Drogy v zasedací místnosti?

19. června 2006

V pondělí 19.6.2006 naši školu v rámci protidrogové prevence navštívili policisté a psovodi z vězeňské policie. A tak jsme se my (kvyrta) společně s tercií odebrali do zasedací místnosti, kde už na nás čekali čtyři muži zákona :-) se dvěma policejními psy…

Během pár minut nám ukázali, jaký je rozdíl mezi psem, který je cvičený na drogy, a psem, který je naučen hledat výbušniny.

Psi například hledali psovody ukrytou marihuanu a hašiš a za dobře odvedenou práci dostali pamlsky. Policisté byli velmi ochotní, a tak jsme se jich mohli ptát na různé otázky ohledně drog, výbušnin a výcviku psů.

Do programu jsme se „zapojili“ tím, že pět z nás zapůjčilo na ukázku tašku. Do jedné z nich byl dán vzorek s drogou. Ostatní s napětím čekali, jestli pes najde správnou drogu ve správné tašce. Pes obcházel tašky a našel to, co měl. Protože bylo teplo a psi byli unaveni, tak policisté dovedli nové a odpočinuté. Jeden z nich byl opravdu malý, takový kříženec. Proto mohl být „vyzdvižen“ na skříně a parapety, což mu umožňovalo lépe prohledat místnost. Všichni psi to zvládli skvěle, a tak jsme je i jejich „pány“ odměnili potleskem.

Tento program se nám velice líbil a dozvěděli jsme se díky tomu spoustu nových a zajímavých věcí.