Exkurze 2.A do České televize

Exkurze 2.A do České televize

Exkurze 2.A do České televize

28. února 2023

Kolektiv naší třídy 2.A se začátkem února vydal nahlédnout pod pokličku pro většinu z nás všední záležitosti, vysílání České televize. Autobus nás dopravil do hlavního města, kde se celý areál rozléhá a na místě nás již čekal připravený program, vedený od pohledu zkušeným a televizi věrným staříkem. Ten nás usadil v místnosti plné kamer, techniky a autentických předmětů z natáčení. Zde jsme byli seznámeni s historií i současností instituce a v rámci základů společenských věd i tím, jak to chodí z hlediska právního. Po krátkém videospotu, sumarizujícím stěžejní okamžiky a programy ČT, nás náš televizní matador provedl samotným areálem, ukázal nám studia, ve kterých se odehrála mnohá z dobrodružství, o nichž se večer dozvídáme z televizních obrazovek a s pomocí zmenšeného modelu celého prostoru nás seznámil nejen s důležitostí stravovacích zařízení na místě. K samotnému konci celé exkurze jsme měli možnost zjistit, zda některým z nás sluší světla, ostré objektivy kamer či Večerníčkův houpací koník. Obzvláště zajímavým pro nás potom bylo natáčení jednoho z dílů Kouzelné školky, na němž jsme si připomněli prosezená odpoledne svých vlastních předškolních let.

Celou prohlídku jsme následně mohli zkonzultovat při procházce centrem města pod Orlojem nebo například u otáčející hlavy Franze Kafky.

O tom, že byl celý den pečlivě naplánován paními učitelkami Vrajíkovou a Skořepovou svědčí i to, že jsme se ráno při odjezdu z Jablonce sešli v téměř plném počtu.

Myslím, že mohu mluvit za všechny, když řeknu, že jsme si celý den v hlavním městě velmi užili a máme na co vzpomínat.

Marek Hofichter, 2. A