Fotbalisté nezklamali

Fotbalisté nezklamali

Fotbalisté nezklamali

9. května 2018

Poslední velkou sportovní událostí tohoto školního roku pro chlapce středoškoláky bylo krajské finále poháru Josefa Masopusta. Soutěž je pojmenovaná po fotbalové legendě z dob, kdy korupce bylo cizí slovo a český (přesněji československý) fotbal byl na světové špičce. To už je opravdu dávno :-(.

Naši chlapci ještě na podzim vyhráli okresní kolo, kdy porazili velmi silné týmy Strojní průmyslové školy a Obchodní akademie a dostali se historicky poprvé do krajského kola.  Dalo se očekávat, že velmi kvalitní okresní kolo bude vystřídáno ještě kvalitnějším fotbalem v kole krajském. A očekávání bylo zcela vyplněno.

Tým Randovky nebyl zcela kompletní – zranění, soustředění a reprezentační povinnosti poněkud kádr oslabili, ale ti hráči, kteří v nelehkých klimatických podmínkách nastoupili,hráli velice hezký, technický a kombinační fotbal a velmi dobře svojí hrou i vystupováním reprezentovali naši školu.

Třetí místo v kraji za vítězným týmem SŠ Na Bojišti Liberec, druhou Euroškolou Česká Lípa a před OA Turnov je velmi pěkným výsledkem.

Sestava úspěšného randováckého týmu byla tato:

Tomáš Ježek (dlouhá jistota v brance), Filip Tichý (na tenistu výborný výkon :-)), Karel Vlach (přestože je typický lyžař – další výborný obránce), Lukáš Rulec (do sestavy doplněn na poslední chvíli ale velmi příjemné překvapení), Ondřej Podzimek (když mlčí, jde mu to skvěle), Marek Cón (dojde kamkoliv, umí cokoliv), Albert Kozák a Matěj Bělina (pokud jim půjde maturita jako fotbal, tak je vyznamenání v kapse), Ladislav Horáček (nebudeme mít sdruženáře, ale Fiorentina už čeká), Dominik Fidra (bude se živit fotbalem, učitelé jsou klidní), Oliver Velich (nastoupil po zranění a dokázal, že nic nezapomněl), Václav Šilhavý (mladá střelecká naděje do příštích let), Jan Benda (škoda, že nemohl ukázat vše co umí, jeho osobní trenér byl proti) a Matyáš Fous (do sestavy se tak trochu vnutil, ale chyběl by tam :-)).

Někteří reprezentanti naší školy v těchto dnech “trénují” na podstatně důležitější “turnaj”. Přejme jim bojovný výkon, hru ve stylu fair play a úspěšnou koncovku.

Petr Jandera