Fotbalové derby na Randovce

8. června 2020

Studenti našeho gymnázia ani zdaleka v době koronavirové se sportem nezahálí. V pátek 5.6. se na stadionu naší školy, fotbalovém hřišti, sešli ostřílení hráči z nedalekého Rádla společně se septimánskou elitou, aby podstoupili jejich výzvu k fotbalovému zápasu, jenž byl po dlouhou dobu organizován a nyní konečně i po dlouho očekávané domluvě s oponenty zrealizován.

Fotbalového derby jabloneckého okresu se zúčastnilo celkem patnáct hráčů, jeden sudí a nespočet fanoušků, mezi nimiž nesměl chybět ani pan učitel tělocviku Jandera, se kterým absolventi randovácké septimy poslední léta studia intenzivně trénovali a usilovně se připravovali právě na tento moment, či snad kupříkladu paní učitelka Rýdlová, jež se přišla (mimo jiné) podívat i na probíhající trénink orientačních běžců.

Délka poločasů byla ustanovena na pětatřicet minut, a i přes zářící slunko jako stvořeného pro hru, leč velice nepříznivého pro chřtány hrajících, byli hráči nepoddajní a utkání bravurně uhráli s energií v nohách až do konce. I přes úvodní vstřelenou branku Rádelských neklesali domácí na mysli, skóre ihned zvrátili ve svůj prospěch a první poločas sehráli na krásných 6:4. Snad to bylo nedorozumění se v týmu hostů, morálka na bodu mrazu či dokonce podcenění soupeře společně s nevhodným uvážení situací na hrací ploše při zápase, co dovedlo domácí až ke krásnému výsledku 15:7. Svou zásluhu má na všem samozřejmě i kapitán septimánů Lukáš Sivák, který svůj tým dovedl až k nevyhnutelnému a poctivě vydobytému vítězství.

Randováčtí odešli s výhrou na srdci a žízní v ústech, avšak se již při potřesení rukou s poraženými nemohli dočkat odvetného zápasu, který je prozatím v nedohlednu.