Francouzština boduje!

Francouzština boduje!

26. března 2015

Poslední březnový týden byl, co se týče francouzštiny v podání studentů našeho gymnázia, mimořádně úspěšný..

Hned v úterý 24.března byly v jablonecké La Kavárně v rámci Dnů frankofonie předány diplomy DELF – tedy mezinárodně uznávané zkoušky z francouzštiny. Testů na podzim loňského roku se zúčastnilo se i 6 studentů oktávy – Kateřina Kourková, Kristýna Hanušová, Tereza Šikolová, Mirka Šípošová, Dominik Liška a Radim Svačina. Ti jako jediní v celém Jablonci našli odvahu, přihlásili na zkoušku úrovně B2 a všichni bez problémů uspěli.

Ve středu 25.března pak naše studentky skvěle uspěly ve třech kategoriích krajského kola francouzštinářské olympiády. V každé kategorii proběhla nejprve písemná část – poslech s porozuměním, poté následovala ústní část, rozdělená na popis obrázku a reakce na situaci. Komise byly složeny ze dvou vyučujících francouzštiny a jednoho rodilého mluvčího.

Konkurence v této soutěži byla letos silná, přesto všechny naše účastnice obsadily přední místa:

  • kategorie A1: Karolína Kantorová – 3.místo, Markéta Smutná – 6. místo
  • kategorie A2: Emma Letham – 3. místo, Jitka Nováková – 4. místo
  • kategorie B2: Eva Strnadová – 1. místo, Dagmar Kuklová – 3. místo
Eva Stnadová navíc postupuje do celostátního kola.

Soutěžícím i čerstvým držitelům diplomů patří náš obdiv a poděkování za to, že je jejich láska k francouzštině dovedla k úspěchu pro sebe i pro nás všechny z Randovky. Gratulujeme a přejeme další úspěchy nejen s francouzštinou!

Zdroj úvodního obrázku: http://cs.wikipedia.org/wiki/Francie#/media/File:Flag_of_France.svg