(IT) Bobři v Liberci

(IT) Bobři v Liberci

20. února 2016

Je 8.00 a stále nejsme všichni – někteří si prostě myslí, že zastávka Liberecká je vlastně až v Tyršových sadech, ale naštěstí to nevadí. Tramvají pojedeme nakonec stejnou a to je hlavní…

Za necelou půlhodinu již projíždíme pod známými hodinami libereckého terminálu MHD a přesedáme na autobus č. 14, který je zřejmě určen pro turisty – trasa je totiž poměrně okružní a delší než je nezbytné. Naštěstí vede i blízko našeho cíle, Gymnázia F. X. Šaldy, kde se koná historicky první krajské kolo soutěže Bobřík informatiky.

Test začíná kontrolou občanských průkazů – bezpečnostní opatření jsou přísná – a po 60 minutách namáhání šedé kůry mozkové je dobojováno. K naší radosti velmi úspěšně! Jakub Liška se stává vítězem a Tereza Hofrichterová se umisťuje na pěkném 5. místě. Z celkového počtu cca 20 nejlepších studentů z Libereckého kraje, kteří postoupili ze školních kol této soutěže, je to výborný výsledek.

Mé díky však patří celému týmu ve složení Michal Duňka (V8.A), Jakub Liška (4.A), Jan Mottl (4.A), Tereza Hofrichterová (V8.A) a Jaroslav Špicar (4.A). Přestože se ne všichni umístili na stupních vítězů, myslím, že se za své výsledky nemusí vůbec stydět. Samotným úspěchem byl již postup do krajského kola.

Více o krajských kolech a samotné soutěži je možné zjisti na www.ibobr.cz.