Kaufbeurenští učitelé navštívili Randovku

Kaufbeurenští učitelé navštívili Randovku

Kaufbeurenští učitelé navštívili Randovku

18. března 2023

O víkendu 10. až 12. března slavila škola třicáté výročí našeho partnerství s gymnáziem v bavorském Kaufbeurenu. Naše město navštívilo šestadvacet německých kolegyň a kolegů. Přijel s nimi i spoluzakladatel téhle tradice pan Ralf Kaulfuss. Jejich setkání s naším bývalým ředitelem Jiřím Šimůnkem bylo symbolické. Oba dva vyjádřili uspokojení a radost nad tím, že partnerství nejen dlouhých 30 let vydrželo, ale dále se úspěšně rozvíjí. Je to zásluhou mnoha bývalých i současných kolegů z obou stran hranice.

Součástí německé delegace byla i celá řada mladých začínajících učitelů, kteří v Jablonci ještě nikdy nebyli, což je velkým příslibem, že tohle partnerství bude zdárně pokračovat.

Událost to byla významná i pro obě města. Na večerním setkání na Petříně se sešli historicky poprvé čtyři jablonečtí primátoři – Jiří Čeřovský, Petrové Tulpa a Beitl a Miloš Véle – s tím kaufbeurenským panem Stefanem Bosse.

Když jsme se v neděli na prosluněném školním parkovišti loučili, nebyl tam snad nikdo, kdo by se neusmíval. Kaufbeurenským se u nás líbilo a nám bylo dobře s nimi.

Tak vzhůru do dalších třiceti let!