Krajské kolo v přespolním běhu

Krajské kolo v přespolním běhu

19. října 2015

Ve středu 14. 10. uspořádala naše škola (již tradičně) krajské kolo základních a středních škol v přespolním běhu…

Závody proběhly v okolí lyžařského stadionu Ski klubu Jablonec nad Nisou, který nám (taktéž tradičně) svůj areál ochotně pronajímá. Do tohoto krajského finále se probojovala vždy první dvě družstva z každého okresu, a to v kategoriích dívky a chlapci, mladší a starší (roč. narození 2002–2004 a 1998-2001). Naše škola měla svoje zastoupení dokonce ve 3 kategoriích ze 4 možných.

Závody se uskutečnily za deštivého počasí a dokonale prověřily připravenost a odolnost závodníků, pořadatelů i pedagogického doprovodu.

Nejlépe si vedli běžci (většinou běžkaři) ze základní školy v Jilemnici, kteří zvítězili v kategorii mladších družstev mezi dívkami i chlapci. Mezi staršími dívkami byly nejlepší studentky Gymnázia Česká Lípa a mezi chlapci reprezentanti Gymnázia F. X. Šaldy Liberec. Všechna naše družstva se také dostala na stupně vítězů. Stejně jako Michaela a Tomáš Kapčiarovi mezi jednotlivci.

Všem závodníkům patří dík za výbornou reprezentaci školy. Taktéž děkujeme studentkám a studentům, kteří pomáhali s organizací a s průběhem závodu.

Úspěchy našich reprezentantů:

3. místoKapčiarová Michaela (kategorie D VI.B)

2. místoKapčiar Tomáš (kategorie H VI.B)

3. místo – družstvo kategorie D III.
Nedomlelová Lucie
Brožková Kateřina
Ježková Barbora
Drahotová Zuzana

2. místo – družstvo kategorie D VI.B
Kapčiarová Michaela
Hujerová Tereza
Heidrichová Anna
Benešová Nikol

2. místo – družstvo kategorie H VI.B
Kapčiar Tomáš
Budský Ondřej
Boudík Jiří
Hájek Tomáš