Letní sportovní kurz 2012

Letní sportovní kurz 2012

5. června 2012

Dne 28.5. jsme se početná skupina studentů V5.A a 1.A odebrali na Kristýnu, zatopeného lomu a nyní oblasti rekreace nedaleko tzv. Trojzemí.

Již v ten den dopoledne jsme se rozdělili na družstva, která se postupně rozptýlila do svých oblastí aktivit. Celkem jsme si na kurzu vyzkoušeli, nebo alespoň přičichli ke 4 sportům z různých odvětví. Mezi nimi bylo např. lezení pod vedením pana Blahouta a Romana Krulicha, cyklistika pod vedením pana Podoubského, vodáctví pod vedením pana Jandery, orientační běh pod vedením Vítka Baleje a paní Krupčíkové.

Středa byla dnem volitelným, a tak jsme byli opět rozděleni dle zájmu a chtíče každého z nás. Odpoledne jsme se opět sešli v táboře, kde na nás čekala tři stanoviště a tři přednášky, či dokonce uvedení v praxi. První z tří zastávek bylo představení umění sebeobrany od pánů z řad policie. Většina tuto zastávku považovala za nejzábavnější (video1). Druhá z částí patřila vrchnímu trenérovi cyklistiky na naší škole, panu Hollósimu, který nás provedl historií i současností cyklistiky a přiblížil nám závodní cyklistiku. Třetí ze zastávek byla instruktáž potápění od pana Millera (vlastník dolu v Jesenném, pořadatele kurzů potápění), který nám přiblížil procedury a přípravy, které se musí před ponořením a během ponoření vykonat. Potopit se však odhodlalo pouze několik jedinců.

Čtvrtý den patřil celodennímu výletu na kole a opět se rozdělovalo, tentokrát do skupin podle výkonnosti, kdy nejvýkonnější skupina se podívala až na Ještěd. V pátek vzhledem ke špatnému počasí proběhla jen krátká procházka s úkoly a závěrečné „scénky“ (video2).

Tímto bych chtěl nejen za celou 1.A poděkovat celému přítomnému profesorskému sboru, jmenovitě panu Janderovi, panu Papouškovi, paní Krupčíkové, paní Fišerové, panu Blahoutovi a panu Podoubskému za skvělou organizaci Letního sportovního kurzu.