Lyžařský kurz sexty a 3.A v Alpách

Lyžařský kurz sexty a 3.A v Alpách

8. dubna 2006

Podobně jako loni i letos měli studenti našeho gymnázia odjet na zimní kurz do atraktivního prostředí rakouských Alp. Kurz se uskutečnil od 2. do 8. dubna ve Vysokých Taurech…

Kurz proběhl pod vedením lyžařských instruktorů P. Jandery, Z. Krupčíkové, M. Podoubského a B. Mottlové – instruktorky lyžování a snowboardingu.

Ubytováni jsme byli v apartmánovém domě Telznig v malebném městečku Mallnitz. Studenti měli k dispozici 3 až 6 lůžkové pokoje s kuchyňkou, příslušenstvím a barevnou televizí.

První den kurzu proběhl ve středisku Zettersfeld, v úterý jsme se vypravili k italským hranicím do Sillianu, ve středu a v pátek jsme vystoupali do nadmořské výšky 3000 metrů na ledovec Mölltal. Ve čtvrtek jsme si užili jízdu v mlze a prašanu ve středisku Ankogel. Přestože počasí bylo proměnlivé, vrátili jsme se opálení.

Během večerů se studenti dozvěděli další informace a zajímavosti týkající se lyžování. Postupně si vyslechli přednášky na téma sjezdového lyžování (P. Jandera), běžeckého lyžování (Z. Krupčíková), lyžařské výstroje a nebezpečí hor (M. Podoubský a P. Jandera).

Závěrečný den si frekventanti měli za úkol sami připravit krátké a úderné vystoupení, které mělo být kolektivním dílem lyžařské skupiny. Vystoupení se povedla a všichni se náramně bavili.

Součástí lyžařských kurzů bývá výuka běžeckého lyžování. Ani o tu studenti nepřišli, jelikož základy běžecké techniky, včetně celodenního výletu, absolvovali v okolí Jablonce o hodinách tělesné výchovy.

Vedení kurzu oceňuje téměř vzorné chování studentů během pobytu a maximální snahu na svahu. Proto jsme se po návratu do sněhem zavátého Jablonce rozešli s dobrým pocitem a pěknými společnými zážitky.