Lyžařský kurz V6.A a 2.A

Lyžařský kurz V6.A a 2.A

15. března 2014

Letošní způsob zimy zdá se jistě leckomu dosti nešťastným. Zejména lyžařům..

Lyžařský kurz, který letos připadl na sextu a 2.A, byl několikrát odkládán v domnění, že se počasí umoudří a začne zima, jakou známe a jakou máme rádi. Nestalo se tak, a proto bylo rozhodnuto, že se letos uskuteční kurz alespoň ve zkrácené formě na technickém sněhu sjezdovek Tanvaldského Špičáku. Běžkařská část bude přesunuta na příští (snad sněhově lepší) rok, stejně jako výběrový kurz v Alpách, kterého se za rok zúčastní ti studenti, kteří si budou chtít zdokonalit své lyžařské a snowboardové dovednosti a budou absolventy základního kurzu v Jizerkách. Příští zimu se to bude týkat zejména studentů současné kvinty, sexty, 1.A a 2.A.

Od pondělí 3.3. do středy 5.3. se tedy sextáni a druháci setkávali na sjezdovkách Tanvaldského Špičáku. Byli rozděleni do 4 družstev a podle možností, které skýtal technický sníh zpočátku velmi dobře upravený a postupně pod slunečními paprsky měknoucí, se pod vedením svých instruktorů (Krupčíková, Podoubský, Blahout, Sacherová, Jandera) snažili zdokonalit v základních i carvingových obloucích. Zlepšení bylo pochopitelně nejvíce vidět u začátečníků a také u těch lyžařů, kteří se něco naučit opravdu chtěli.

Pro mnoho absolventů bylo toto lyžování jedním z poledních nebo úplně posledním v letošní sezóně. Snad bude ta příští zima k lyžařům přívětivější.