Má vlast 2019

Má vlast 2019

Má vlast 2019

24. září 2019

To se takhle jednoho rána třída kvinta rozhodla procvičit si znalosti nasbírané za čtyři roky na gymplu v biologii a zeměpisu na krásných místech naší vlasti alias ulít se na týden ze školy.

Náš trip začal v pondělí ráno v Jizerkách na chatě Pod Bukovcem, kam ale ovšem již pár odvážlivců dojelo od školy na kole.

Poznali jsme okolí Bukovce a po obědě jsme na kole za doprovodu našich interaktivních referátů objeli 25km po Jizerkách přes Smědavu na Předěl. Déšť a zima nás neminuly.

Druhý den jsme věnovali celodenní jízdě na kole po Jizerkách – Protržená přehrada, Krásná Máří, Knajpa, Na Čihadle, Kristiánov..(cca 40 km), zajímavé návštěvě ornitologa a neméně zajímavé přednášce o vesmíru.

Třetí den jsme už celí zmrzlí vyjeli směrem ke škole, kde jsme nechali kola, a vydali se do Sedmihorek. Po cestě jsme absolvovali prohlídku a přednášku o Josefodolské přehradě. Večer jsme si v lese popovídali se sovami.

Čtvrtek jsme se rozhodli věnovat geologii, tedy sbírání a následné broušení polodrahokamů, a zakončit hudební hodinkou, kde jsme se naučili hrát na africké bubny Djembe.

Ale jak už to bývá, vše má svůj konec, a tak jsme se i my museli rozloučit s “prodlouženými prázdninami”. Vydali jsme se na krátkou procházku za poznáním tamějších vodních pramenů a jeli domů, kam jsme se až na pár nachlazení a jeden pád na kole dostali všichni zdrávi.

V neposlední řadě chceme jménem celé třídy poděkovat každému učiteli, jenž nás tímto týdnem vedl, jelikož jsme si ho všichni moc užili a vracíme se do školy obohaceni novými zážitky a poznatky o životě kolem nás.

 

Jitka Padronová, Lucie Žilková (V5.A)