MČR v přespolním běhu

MČR v přespolním běhu

28. října 2011

Dívky z Randovky stříbrné!

V úterý 25.10. se ve Žďáru n. S. uskutečnilo republikové finále středních škol v přespolním běhu, kterého se zúčastnilo také družstvo dívek z naší školy. A velmi úspěšně ! Republikovému finále předcházelo okresní a krajské kolo, která naše běžkyně vyhrály. V tomto odvětví se našim sportovcům tradičně daří. V minulosti naše děvčata dokonce dvakrát reprezentovala ČR na mistrovství světa středních škol. Ani tentokrát nezůstala šestice dívek pozadu za úspěchy z minulých let.

Závody se konaly v Areálu Martina Koukala na okraji Žďáru n. S. za drobného, ale neustálého deště a dost nízké teploty. Náročné podmínky, které ovšem k podzimním přespolákům patří a naše sportovkyně se s nimi vyrovnaly výborně. V konkurenci 15 družstev čili asi 90 závodnic se naše děvčata od začátku držela na předních pozicích a zejména dvojice Puskarčíková, Kartousová bojovala od startu o vítězné pódium. Po záverečném finiši bylo jasné, že stupně vítězů neuniknou biatlonistce Anně Puskarčíkové a s pátým místem se na pódium dostala i lyžařka Věra Kartousová. Následovala chvíle napjatého očekávání, kdy se sčítala umístění jednotlivých závodnic do hlavní soutěže družstev. Jelikož výsledky byly čteny od patnáctého místa, stoupalo napětí a zvyšovala se jistota, že z Vysočiny neodjedeme s ostudou. Druhé místo v soutěži družstev je velkým úspěchem a potvrzením tradičně výborných úspěchů našich dívek. Zvítězilo (stejně jako v soutěži chlapců) družstvo téměř domácího Nového Města na Moravě a to s velkým náskokem. Oba týmy nás budou reprezentovat na mistrovství světa na Maltě. To nám tedy letos uniklo. Tak snad příště :-)!

O výborný úspěch se zasloužila tato děvčata : Anna Puskačíková, Věra Kartousová, Karolína Pospíšilová, Michaela Bičianová, Tereza Šikolová a Kristýna Hanušová. Gratulace patří jednak závodnicím, ale také jejich lyžařským, biatlonovým, resp. atletickým trenérům.