Mise GYRA successful!!!

Mise GYRA successful!!!

Mise GYRA successful!!!

16. února 2019

Vražedná mise na Fyziklání právě začala. Kapitán naší lodi, ředitel Hofrichter, rozhodl zničit pár pěkně těžkých fyzikálních problémů. Cesta byla strastiplná, najeli jsme na nebezpečná skaliska ve formě zácpy, která nás zdržela. Nicméně zkušení matadoři naší posádky (J.Chlum, M.Motejlek, V. Sladký a T.Císařová) si z toho nic nedělali a ukázali mně, plavčíkovi (J.Lexa), odhodlanou tvář.

Celá operace proběhla v pražském v TOP Hotelu. Spolu s námi tu byla také kontrarozvědka ze Španělska, a také hojně agentů ze Slovenska. I když nás bylo mnoho, svou kůži nám jednotlivé příklady nedaly zadarmo.

Ze začátku jsme se vrhli do první linie, neohroženě jsme se bili, avšak s přibývajícím časem nám sil ubývalo. Boj byl krutý. Zejména pověstní “Pijeme čaj” a “Větráme” nám dávaly zabrat. Ani srážka s relativitou nám moc neprospěla.

Naše zadní voje už byly značně vyčerpané, úsměvy povadlé a ani počáteční zápal na tom nebyl nejlépe, ale vydrželi jsme až do úplného konce.

Bitvu jsme za těžkých ztrát nervů skoro vyhráli. V pořadí jsme ze 48 týmů v nejvyšší kategorii A skončili na 15. místě, protože nás ke konci dostihla epidemie bolehlavu. Celkově to byl těžká bitva, a proto si nyní všichni zaslouží odpočinek.

Autor: Jan Lexa, 3.A