Mistrovství České republiky v biatlonu

6. března 2017

V termínu od 3. do 5. března se v Novém Městě na Moravě uskutečnilo Mistrovství České republiky v biatlonu.

Závody začaly jako obvykle oficiálním tréninkem ve Vysočina Aréně, který se uskutečnil v pátečních dopoledních hodinách.

Odpoledne se konal štafetový závod smíšených dvojic. V Dorostu obsadili Jindřiška Hemplová a Tadeáš Remeš 22. místo a Lucie Honzejková a Jiří Chmelík 23. místo. V Juniorech byla Adéla Chlupová a Milan Žemlička na druhé pozici a Tereza Žitná a Jakub Štvrtecký na 3. místě.

V sobotu 4. března se konal rychlostní závod. Z našich sportovců si zde nejlépe vedla Adéla Chlupová, která obsadila první příčku v Dorostenkách B a odvezla si tak mistrovský titul. Ve stejné kategorii startovala Nikol Majcherová (14.), Jindřiška Hemplová (16.) a Lucie Honzejková, která dokončila závod na 17. místě. V dalších kategoriích startovala za Dorostenky A Tereza Žitná, která dojela na 12. místě. V Juniorech obsadil Dominik Štulík 6. místo a Vladimír Šlofar 12. místo. A v Juniorkách obsadila Anna Trpišovská 7. místo.

Na neděli 5. března připadl stíhací závod, v němž naši sportovci obsadili rovněž pěkná místa. V kategorii Dorostenek A dojela Tereza Žitná na 6. místě. V Dorostenkách B obsadila Jindřiška Hemplová desátou pozici, Adéla Chlupová (11.), Lucie Honzejková (14.) a Nikol Majcherová 18. místo. V Juniorech dojel Dominik Štulík na 5. místě a Vladimír Šlofar na 11. místě. V kategorii Juniorek se umístila Anna Trpišovská na páté pozici.