Mistrovství světa juniorek ve volejbale Mexico

Mistrovství světa juniorek ve volejbale Mexico

30. srpna 2009

Ve dnech 16. – 25. července proběhlo v Mexicu, města Tijuana a Mexicali MS juniorek ve volejbale.

Naši školu reprezentovala studentka IV. ročníku SG Lucie Veselá, která působila v juniorském reprezentačním týmu ČR i na kvalifikaci na MSJ v květnu 09 v Turecku. Ve funkci asistenta trenéra ČR působil Mgr Luboš Bednář, vedoucí trenér volejbalu na SG.

České družstvo obsadilo 11. místo (16 účastníků) Výsledky týmu : ČR – Čína 2 – 3, ČR – Německo 0 – 3, ČR – Tajwan 0 – 3, ČR – USA 3 – 2, ČR – Venezuela 3 – 0, ČR – Polsko 3 – 2, ČR – Cuba 1 – 3, ČR – USA 3 – 0. Pořadí šampionátu : 1. Německo, 2. Dominikánská rep. 3. Brazílie 11. Česká republika právo reprezentovat na MS nevyužila vzhledem ke kolizi v dodatečné nominaci týmu ČR na MS (za Itálii) první nahrávačka České reprezentace a studentak SG IV. ročníku Lucie Smutná.

Výsledky a výkony týmu byly na dobré úrovni a naše juniorská dívčí reprezentace hrála na MSJ poprvé od roku 2001. Hráčky našeho SG se už zapojily do přípravy týmů VK TU Liberec, která začala 3. srpna 2009. Program září je především o přípravných turnajích. První mistrovská utkání čekají naše juniorky v 1. lize a také v extralize juniorek 4. října 2009 na domácí palubovce haly TU Liberec v Harcově.