Naši lyžaři na prvních závodech v Alpách

18. prosince 2012

Petr Knop druhý na COC v St. Ulrich am Pillersee..

O uplynulém víkendu (14. – 16. 12. 2012) se skupina našich lyžařů zúčastnila mezinárodního závodu COC v rakouském St. Ulrich am Pillersee.

Vzhledem k tomu, že ve stejném termínu se Světový pohár konal v kanadském Canmore, dali někteří přední závodníci přednost závodům COC v St. Ulrichu. Díky tomu naši závodníci mohli obdivovat lyžařské umění takových závodníků jako je Dario Cologna, Alexander Legkov, Franz Goering, Alexey Poltoranin či Nicole Fessel.

Nejvíce se z našich závodníků dařilo Petru Knopovi, který v pátečním klasickém sprintu obsadil 10. místo, v sobotu na volné desítce byl dlouho vedoucím závodníkem, nakonec ho o 2,6 vteřiny porazil momentálně vedoucí závodník COC Cupu Ital Francesco de Fabiani. V nedělním závodě na 15km klasicky s masovým startem znovu obsadil pěkné 10. místo.

Ani další naši závodníci se neztratili a doufáme, že svou výkonnost potvrdí i v dalších, převážně nominačních, závodech.