Návštěva Parlamentu

Návštěva Parlamentu

13. června 2016

Jako odměnu za vzorné chování o hodinách ZSV nás paní profesorky Henišová a Řehořová vzaly v pondělí 6. června do hlavního města zábavy – Prahy.

Naplánována byla návštěva Parlamentu. Nejdříve nás čekala prohlídka dolní komory – Poslanecké sněmovny v Thunovském paláci na Malé Straně. Během zajímavé, byť trochu vyčerpávající hodinky jsme si stihli například prohlédnout zasedací pořádek Poslanecké sněmovny či prolézt všemožná zákoutí celého komplexu. Následoval rozchod a tedy i čas na oběd.

V druhé polovině dne jsme byli informováni o funkci Senátu v nádherných prostorách Valdštejnského paláce. V obdivovaní historických sbírek slavného vojevůdce jsme mohli pokračovat v přilehlých zahradách, jelikož nám ten den počasí opravdu přálo. Zlatým hřebem dne se stalo setkání s pávem albínem. Páv byl velice zajímavý a hlavně fotogenický, neb nám s chutí zapózoval.

Tímto obrazem však pro nás exkurze skončila a my jsme se pomalu dostali k našemu autobusu a pomalu (opravdu pomalu, jeli jsme v koloně) se ​vrátili do Jablonce. Všichni jsme si to užili a já doufám, že každý si v programu našel něco svého.