Nejrychlejší bežci jsou z Randovky!

Nejrychlejší bežci jsou z Randovky!

Nejrychlejší bežci jsou z Randovky!

1. listopadu 2022

Na republikovém finále v přespolním běhu se holkám a klukům z Randovky dařilo skvěle. Kvalifikační okresní i krajské kolo už ukázalo vynikající kvality našich družstev i jednotlivců a vyneslo tak postup do republikového finále. Jediným organizačním nedostatkem pořádající Randovky bylo oproti loňskému ročníku na přespolák až zbytečně hezké slunné počasí :) Ovšem tyto meteorologické parametry byly samozřejmě profesionálně připraveny tak, aby korespondovaly s finálovým závodem ve Ždáru nad Sázavou, kde se závodníci utkali v příjemném areálu Martina Koukala za nádherného slunečného dne.

V úterý 25. října se na startu sešli nejlepší běžci a běžkyně v napínavém závodě, ze kterého naše reprezentace vybojovala dvě krásná 4. místa a jedno mistrovské 1. místo! Mladší žákyně reprezentovaly nadějné sporťačky Vendy Dostrašilová, Míša Krahulcová, Julie Šerhantová, Anet Lederová, Viky Porkertová a Verča Syrovátková. Holky bojovaly jako lvice a těšíme se na jejich další sportovní roky! Družstvo starších žáků běželo ve složení Kryštof Bažant, Matěj Brožek, Ondra Dutka, Petr Faltus a Max Weber. Klukům do třetího místa chybělo velmi málo, takže velká motivace příští rok na bednu! V kategorii dorostenců nastoupili Vojta Benda, Kuba Farský, Matěj Marek, Honza Pokorný, Matěj Tkáč a Pavel Václavů, kteří se přetahovali o první místo s týmem z Blanska, ale ukázali výbornou týmovou práci a doběhli si pro zlatou medaili! První místo celého týmu ještě vyšperkoval Pavel Václavů, který zvítěžil celkově a zlaté medaile tak veze domů dvě! Klobouk dolů, skvělá dlouhodobá práce i aktuální závod! Obrovská gratulace ke skvělým výkonům a slibným výsledkům i do dalších let patří celé repreztentaci Randovky!

Přespolák je královskou disciplínou družstev na soutěžích základních a středních škol, protože dává prostor, aby své síly změřili opravdu vynikající závodníci nejen sami za sebe, ale právě také za celý tým, ve kterém každé místo každého člena může rozhodnout. A v týmovém duchu je ta krása! Randovka je tak pyšná nejen na své reprezentanty, ale také na organizační tým okresního a středního kola pod vrchní píšťalkou Petra Jandery za podpory ředitelky NASA digitalizace pro zpracování výsledků Magdy Rýdlové a týmu dalších kolegů a dobrovolníků z Randovky, díky kterým tato soutěž krásně klape a vysílá ty nejlepší do finálového boje. Přespoláku zdar a veškerému sportu zvláště!

A co naši závodníci?

Na závodech byla super atmosféra a moc jsem si to užila. Anet

Můj plán před závodem mi vyšel do puntíku – nikam se nehnat a počkat na finiš. Inividuální vítěžství mi udělalo velkou radost. Mnohem větší potěšení jsem však měl z týmového 1. místa, protože jsme to s klukama vůbec nečekali. Příští rok na svět :) Pavel


Počasí vyšlo pardáně a byla to sranda. Trať byla hodně atletická a pět kiláků docela zabolelo, ale jinak se nám to sklukama vše docela povedlo a líbilo :) Matěj M.


Na přespolním běhu se mi moc líbilo, doufám že poběžíme i příští rok a že budeme na bedně. Skvělá akce. Vendy


Bylo to dobré a i když jsme nevyhráli, tak to bylo zajímavé. Matěj B.