Noc muzeí a naše gymnázium

Noc muzeí a naše gymnázium

16. června 2014

V posledním květnovém týdnu vyvrcholila letošní spolupráce naší školy s jabloneckou galerií My, galerie nyní sídlí společně s informačním centrem v nově zrekonstruovaném domě manželů Schejbalových..

Nejdříve žáci tercie a primy předvedli s úspěchem kramářské písně, jak si můžete přečíst v příspěvku Jakuba Müllera z tercie:

„Otec nemá pro přežití vlohy,
šedo, smutno je v těchto krajích.
Z vánočního stromku čouhaj nohy,
to oběsil se na šňůře od saní.“


Těmito slovy uzavřela „Tragická a truchlivá píseň o krvavém Vánočním dni s mírně erotickým nádechem“ odpolední soutěžní přehlídku kramářských písní, pro celou rodinu, v kostele sv. Anny. Můžeme být rádi, že byl kostel odsvěcen, jinak by nám taková spousta krve, mordů, politické satiry, násilí (a lehké erotiky), která byla obsažena ve všech kramářských písních z dílen škol Pivovarské, Liberecké, Rychnovské i z obou Jabloneckých gymnázií, v obyčejném kostele jistě neprošla.

Jak již bylo v úvodu naznačeno přehlídka byla soutěžní, ale přesto zde platilo heslo, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Nicméně naše škola byla opět nejlepší a se svou, již zmíněnou, „Tragickou a truchlivou písní“ jsme zvítězili my, žáci V3.A. Nemůžeme, ale popřít ani úspěch i jiných škol. Tak například na druhém místě se objevila 8. třída ZŠ Pivovarské se svým popěvkem „O muži zlobivém“ a Gymnázium U Balvanu na třetím místě s písní „Árijský kabrňák“. Jak se nám písně povedly, můžete posoudit ve videoreportáži televize RTM.


Vzápětí byla nainstalována výstava prací našich žáků v prostorách galerie. Téma instalace byly „Letokruhy“

Velmi pěkná dílka si mohli prohlédnout všichni občané Jablonce a Liberce, kteří navštívili galerii během Noci muzeí v sobotu 31. května 2014, v jejímž rámci se výstava konala.
Obrazy a objekty byly nápadité a v prostorách galerie našly důstojné místo ke své prezentaci.
Nezbývá, než všem zúčastněným žákům poděkovat, jejich výtvarná dílka se opravdu povedla a návštěvníkům se líbila.