Okresní kolo malých i velkých angličtinářů

Okresní kolo malých i velkých angličtinářů

1. března 2018

Ve středu 21.2. se nejlepší angličtináři z nižšího i vyššího gymnázia sešli na dvou různých místech v Jablonci, aby se poprali v okresním kole o vítězství a postup do krajského kola v anglickém jazyce.

Anglická omladina se tradičně sešla v DDM Vikýř.

Naši nejmladší nenašli v celém okrese soupeře a tak si vlastně zopakovali finále školního kola. Zvítězila Sára Jakouběová, na druhém místě se umístil Matouš Winter a třetí místo obsadila Johanka Macíčková, všichni z V2.A.

V kategorii V3., V4.A se naši studenti umístili na 1.místě – Matyáš Flodrman a na 2. místě – Martina Hovorková. Terciánka Bára Ježková zabojovala a umístila se těsně na čtvrtém místě .Martině a Matyášovi držíme palce do krajského kola!

Ti starší porovnávali síly se studenty z ostatních gymnázií a středních škol v příjemném prostředí auly na VOŠMOA na Horním náměstí. A opět jsme, jako poslední roky už pravidelně, slavili úspěch – vítězem a postupujícím do krajského kola se stal Jakub Chlum z V7.A. Další dva zástupci naší školy – Anička Blažková z V5.A a Jakub Neumann ze 2.A – se se shodným počtem bodů a minimálním bodovým rozdílem od vítěze umístili na 5.-6. místě a jistě jsou příslibem do dalších let. Všem moc gratulujeme a Kubovi přejeme hodně štěstí v dalším kole.

Zuzana Matoušová, Dana Vokušová