Petr Knop mistrem

Petr Knop mistrem

25. března 2013

Den před stoletým výročím tragického skonu Hanče a Vrbaty při závodech na hřebenech Krkonoš, se v lokalitě Horní Mísečky konaly závody Mistrovství České republiky v běhu na lyžích dospělých na dlouhých tratích pojmenovaných právě po několikanásobném Mistru zemí Koruny české – tzv. Hančův memoriál…

V pátek 22. 3. předcházel nejdelším závodům, které se v rámci Mistrovství České republiky pořádají, závod štafet volným způsobem. Kategorii mužů a juniorů jasně ovládla štafeta Dukly Liberec I., složená z reprezentantů Kožíška, Magála a Razýma. O druhé místo svedly až do finiše velký souboj štafety Dukly II. (Máka, Horyna, Rypl) a SK Nové Město na Moravě I. (Augustinák, Šrail, Krška). Šťastnější v cíli bylo trio z Nového Města, když odsunulo druhou štafetu Dukly Liberec na třetí místo o pouhých 0,1 vteřiny. Naše trio ve složení Jakub Antoš, Michal Bartůněk a Petr Knop velice toužilo alespoň znepříjemnit boje o posty nejvyšší, bohužel však díky nepovedenému druhému úseku se nakonec muselo spokojit se sedmým místem.

V sobotu 23. 3. čekaly na závodníky, ve velice extrémních podmínkách (-15°C, silný vítr ), nejdelší tratě. Pro juniorky bylo nachystaných 15km, 30km pro juniory, ženy a veterány, 50km pro muže. Letos se tyto maratóny absolvovaly klasickou technikou.

Po lehkém zklamání ze štafet jsme všichni věřili ve vylepšení výsledků v kategorii juniorů. Nikoho na pochybách nenechal Petr Knop, který tuto kategorii jasně vyhrál. Slušného výsledku dosáhli i ostatní dva junioři, kdy se Michal Bartůněk dlouhou dobu pohyboval v čelní skupině v boji o medaile, nakonec ho však o lepší umístění připravil nástup ostatních u občerstvovací stanice. Michal nakonec protnul cílovou pásku jako 5., Jakub Antoš prohrál v cílové rovince boj o 6. místo a o 0,1 vteřiny skončil sedmý.

Klukům za předvedené výkony děkujeme a držíme pěsti, ať nálada a chuť závodit vydrží ještě do posledního MČR konaného na začátku dubna.

Výsledky – pátek – štafety volně:

 1. DULI I. ( Kožíšek, Magál, Razým )
 2. SK NMNM I. ( Augustinák, Šrail, Krška )
 3. DULI II. ( Máka, Horyna, Rypl )
 4. FENIX Ski Team Jeseník ( Fellner, Kautz, Sedláček )
 5. SK NMNM II. ( Ročárek, Kura, Janošec )
 6. LK Slovan Karlovy Vary ( Rádl, Franc, Kronika )
 7. JBCN ( Antoš, Bartůněk, Knop )

Sobota – 15km klasicky mass start:

 1. Knop Petr
 2. Fellner Adam ( FEJE )
 3. Čech Jan ( SKIJ )
 4. Kordutch Jacob ( SOSY )
 5. Bartůněk Michal
 6. Rypl Michal ( SOSY )
 7. Antoš Jakub