Pobyt třídy V3.A na třídenním biologickém semináři

Pobyt třídy V3.A na třídenním biologickém semináři

14. září 2009

Hned prvního září se naše třída sešla před školou a netrpělivě čekala na příjezd autobusu, který nás měl odvézt do Oldřichova v Hájích. …

Tento pobyt pro celou třídu jsme získali jako 1.cenu za vyhranou soutěž „Čtyři živly“vyhlášenou minulý rok hejtmanem Libereckého kraje.

V malé pojizerské vesnici Oldřichov v Hájích jsme bydleli na ekofarmě. Byl pro nás připraven program o přírodě. Zkoumání půdy, orientace v krajině a celodenní výlet – to byly činnosti, které naplnily tři dny.Výlet byl doplněn hrami, takže nás to všechny docela bavilo.Na farmě jsme bydleli v novém moderním objektu , starala se o nás výborná kuchyň a navíc jsme viděli i život malého ovčího stáda ,velkého prasete,čtyř huculských koní a několika koček.

Konal se i táborák a paní Jugmannová našla skulinku mezi nabitým programem a využila ji k barvení triček podle stylu australských Aboriginců. V pátek dopoledne, k údivu profesorek Jungmannové a Müllerové, celá naše třída uklidila výběh koním. A když bylo pěkně uklizeno, seznámili jsme se se základními informacemi o životě a chovu koní, a pak jsme se na huculech skoro všichni projeli. Hlavně někteří z nás, kteří seděli na koni poprvé, si to viditelně užívali.

Dozvěděli jsme se spoustu nového, poznali okolí a hlavně jsme nemuseli do školy.