Puškinův památník a Linguafest 2017

Puškinův památník a Linguafest 2017

20. března 2017

Ve středu 15. března se na Gymnáziu F.X.Šaldy uskutečnily hned dvě akce. Krajské kolo Puškinova památníku a jazyková přehlídka LinguaFest 2017.

LinguaFest je zajímavý projekt, kde skupiny nebo jednotlivci žáků předvedou své mluvené nebo zpívané vystoupení v jednom z cizích jazyků. Mohli jsme tak zhlédnout například Krakonoše v němčině, parodii na Romea a Julii v angličtině nebo třeba řadu francouzských a španělských písní. Starší dívky našeho školního sboru přispěly několika muzikálovými písněmi v angličtině a sklidily zasloužený potlesk. Druhým zástupcem našeho gymnázia byl Filip Novák, který v angličtině přednesl báseň Tiger. O přestávce jsme si ještě stačili prohlédnout prostory “konkurenčního” gymnázia, poté jsme naskákali do školního auta a vydali se zpět do Jablonce.

Ars Poetica 2017 je 51. ročník obnovené soutěže Puškinův památník. Je to přehlídka uměleckého přednesu ruské poezie, prózy a písní. Za naši školu si přišli poměřit síly s krajskou konkurencí studenti V3.A Lucie Kovářová ve zpěvu a Tomáš Pěnička v přednesu. Obě vystoupení se vydařila.

Lucka ohromila svým krásným hlasem a provedením, dočkala se aplausu jako profesionál a zaslouženě zvítězila! V červnu se zúčastní celostátní přehlídky v Praze.

Gratulujeme a jsme zvědavi, zda i v Praze Lucka takhle zazáří.