Republikové finále přespolního běhu

Republikové finále přespolního běhu

22. října 2012

V pátek 19.10. se družstvo dívek zúčastnilo republikového finále v přespolním běhu v kategorii středních škol..

Naše děvčata poté, co zvítězila v okresním a krajském kole bez jakýchkoli problémů a dá se říci v tréninkovém tempu (pro některé závodnice to platilo doslova a do písmene :-)), se tentokrát utkala s podstatně silnější a početnější konkurencí. Po loňském úspěchu, kdy družstvo obsadilo druhé místo a Anna Puskarčíková byla v jednotlivcích třetí, tentokrát přišel drobný ústup ze slávy. V týmové soutěži dokončila děvčata mezi patnácti týmy na pátém místě a nejlepší naší účastnicí byla suverénka předchozích kol Věra Kartousová, tentokrát šestá.

Není vyloučené, že svůj podíl má i ten fakt, že se závody odehrávaly v Hradci Králové a tedy v čistě rovinatém terénu, který našim borkyním zvyklým na kopcovité tratě rozhodně příliš nevyhovoval .

Přesto si šestice Věra Kartousová, Anna Puskarčíková, Karolína Pospíšilová, Světlana Zajíčková, Anna Würzová a Iveta Marešová s náhradnicí Klárou Krpatovou (úspěšnou závodnicí z minulých kol) zaslouží za bojovnost a velmi pěkný výsledek pochvalu. Přespolní běh rozhodně nadále patří k exportním artiklům naší školy a to díky samotným závodnicím a také jejich trenérům.