Školní výlet – Mácháč 2017

Školní výlet – Mácháč 2017

24. června 2017

Ve středu 7. června vyrazila třída V2.A na výlet k Máchovu jezeru.

Ve středu 7. 6. jsme se ve čtyři hodiny odpoledne „srazili“ před budovou školy, vyslechli si všemožné připomínky od našich rodičů, nasedli do autobusu, zamávali drahým příbuzným všeho druhu a vydali se na školní výlet k oblíbenému jezeru Karla Hynka Máchy, které je vlastně rybníkem, k Máchovu jezeru do kempu Elite.

Jako dozor s námi jela naše paní třídní učitelka Jitka Drábková a paní učitelka, trenérka, atletka a lyžařka Verča Hrušková. Po večeři (olejo-duhové polévce a takzvané „číně“) jsme se šli projít do Starých Splavů a na následující dny vyzkoušet studenou vodu Mácháče. Potom jsme ještě nasbírali dřevo na čtvrteční oheň a do večerky okolo desáté, ale spíše déle, jsme měli volný program v kempu. Hrál se fotbal, karty a stejně tak i na nervy ostatním chatařům, neboť nejsme zrovna nejtišší třída…

Ve čtvrtek jsme šli na celodenní túru na zříceninu hradu Děsběs (pro neznalé Bezděz). Ušli jsme zhruba 27 kilometrů, což byl ve strašném vedru celkem úctyhodný výkon. Navečer jsme si připravili táborák, kde hlavní zábavou byly hry a soutěže, které jsme si po skupinkách připravili pro ostatní – vtipy, zajímavé kvízy, odvážné taneční kreace… a paní učitelka Drábková nám přispěla do programu vyprávěním tajuplných černých historek, kde jsme si potvrdili, jak dobrou máme fantazii :-). Na dobrou noc potom polovina Bro světoznámé skupiny BroBla (Brožková, Blahout) zahrála na kytaru pár trampských písniček. Celý táborák krásně provoněly opečené buřty (popřípadě vafle nebo marshmallows).

V pátek dopoledne se hrály teambuildingové hry na stmelení třídy, které si pro nás připravila paní Drábková, a v poledne jsme se všichni přesunuli k vodě, kde se plavalo, opalovalo, ale i jedlo a zahrabávalo do písku Ve čtyři pro nás přijel autobus a jeli jsme bohužel domů (i když pro paní učitelky to bylo spíš bohudík). Cesta rychle utekla díky dojídání zásob a trošku falešnému zpěvu a všichni se zase potkali se svými drahými tatínky, maminkami, sourozenci atd., kteří jim určitě velmi chyběli :-)

Moc děkujeme paní Drábkové a paní Hruškové za velikou ochotu a trpělivost, protože se všichni shodneme na tom, že to bylo super!