Atletika

Na naší škole je atletika od jejího založení v roce 1985 jako nosný sport. V roce 1995 byl založen Školní atletický klub Sportovního gymnázia Jablonec nad Nisou, za který závodí žáci školy na Mistrovství ČR jednotlivců. V soutěži družstev mají možnost žáci hostovat buď za oddíl, kde trénovali před příchodem na gymnázium a nebo za oddíl Liaz Jablonec. Školní atletický klub zajišťuje svým členům využití atletického náčiní a těm lepším pak příspěvek na atletická soustředění. Tréninky probíhají buď na školním atletickém hřišti nebo v zimě v atletické hale na Střelnici. Sportovci se dle specializace dělí do třech skupin.

První je zaměřena na vytrvalostní běhy. Pod vedením trenéra Petra Píchy mají atleti této skupiny do konce listopadu vždy přípravné období zaměřené na kondici včetně podzimního soustředění v Tatrách nebo Krkonoších. Zimní závodní období je pak většinou zaměřeno na speciální trénink v hale. Po skončení halové sezóny následuje lyžařský výcvik v Krkonoších nebo Jizerských horách. Jarní období včetně soustředění v Kolíně bývá zaměřené na zvyšování speciálních dovedností a schopností směrem k MČR.

Druhá tréninková skupina pod vedením Milana Semráda je zaměřena na rychlostní disciplíny a skok do dálky. Během školního roku absolvují tito sportovci tři soustředění v rámci přípravných období jak na halový, tak i letní vrchol sezóny.

Třetí tréninková skupina je zaměřena na vrhy. Pod vedením trenéra Vladimíra Mašky trénují sportovci v období duben až říjen v areálu Srnčí Důl, kde se věnují technice hodu diskem, kladivem, oštěpem a koulí. V období listopad až březen tréninky probíhají v atletické hale na Střelnici. Obratnostní cvičení a hry realizujeme v tělocvičně na naší škole. Rozvoj síly pak provádíme v posilovně. Skupina vrhačů má v pondělí, ve čtvrtek a v pátek jednu tréninkovou fázi, v úterý a ve středu pak fáze dvě. Nedílnou součástí během školního roku jsou opět atletická soustředění.

Přejít nahoru