Běžecké lyžování

Úvodní stránkaSportBěžecké lyžování

Běh na lyžích patří mezi kmenové sporty našeho gymnázia od roku 1985. Za dobu trvání se nám podařilo stabilizovat kvalitní trenérský kádr a vytvořit optimální podmínky pro skloubení středoškolského studia a vrcholového sportu, což nese řadu sportovních úspěchů na domácích mistrovských soutěžích, zahraničních závodech i nominacích do juniorských reprezentačních družstev. Studentům nabízíme možnost dvoufázového tréninku, materiální zabezpečení, regenerační a ověřený náročný tréninkový program. V současné době se na škole připravuje 13 studentů.

Mezi absolventy naší školy patří například reprezentanti a účastníci olympiády Kamila Rajdlová a Petr Knop.

Trenéři

Mgr. Oldřich Douda – dlouholetý reprezentační trenér juniorských reprezentačních
družstev; trenér závodníků 1. a 2. ročníku

Mgr. Veronika Hrušková – trenérka závodníků 3. a 4. ročníku

Veškerá činnost sportovních skupin při Gymnáziu je realizována v součinnosti s KLUBEM LYŽOVÁNÍ PŘI SPORTOVNÍM GYMNÁZIU JABLONEC NAD NISOU, z. s.(www.klsg.cz).

Aktuální informace naleznete právě na webových stránkách klubu – www.klsg.cz 

Studenti jednotlivých ročníků pro sezónu 2019/2020

Maturanti 2019 – Dvořáková Anna, Benešová Nikol, Havrdová Kateřina, Kapčiarová Michaela, Váňová Gabriela
4. ročník – Antošová Barbora, Riško Vadym, Stloukal Štěpán
3. ročník – Augten Jakub, Bříza Matěj, Lengyel Tomáš, Vlach Karel

  1. ročník – Bureš Nina
    1. ročník – Horáčková Lucie, Kettner Adam, Obročníková Andrea, Podzimková Eliška, Švácha Pavel                                                     

Nominace do reprezentačních družstev

Antošová Barbora – RDJ

 

Plán závodů a soustředění v sezóně 2019/2020

V nadcházející sezóně čeká na naše závodníky spousta akcí:

  1. – 15. 9. 2019 Testy SCM
  2. 9. – 29. 9. 2019 MČR KL Liberec
  3. 10. – 13. 10. 2019 VT JABLONEC a okolí
  4. 10 – 3. 11. 2019 VT LIVIGNO ( výběr, spojeno s ČKS SKI JILEMNICE)
  5. 11. – 7. 12. 2019 VT LIVIGNO
  6. 12. – 22. 12. 2019 VT II. SNÍH + OPA St. Ulrich ( dle sněhových podmínek )
  7. 12. – 31. 12. 2019 VT JABLONEC a okolí
  8. – 12. 1. 2020 ČP Vrchlabí
  9. – 19. 1. 2020 YOG Lausanne
  10. 1. – 2. 2. 2020 MČR FIS NMNM
  11. – 9. 2. 2020 JIZERSKÁ 50
  12. – 23. 2. 2020 ČP Jablonec nad Nisou
  13. 2. – 8. 3. 2020 MSJ/U23  Oberwiesenthal
  14. – 15. 3. 2020 ČP + MČR Horní Mísečky
  15. – 29. 3. 2020 ČP + MČR Horní Mísečky

Významné úspěchy v sezóně 2018/2019

MEZINÁRODNÍ ÚSPĚCHY

Antošová Barbora účastnice MSJ Lahti

17. místo sprint klasicky –  MSJ Lahti

5. místo sprint klasicky – FIS OPA Oberwiesenthal

3. místo sprint volně – FIS OPA Nové Město na Moravě

Augsten Jakub účastník finále OPA Games

28. místo 10km volně – OPA Games Le Brassus

2. místo 7,5km klasicky – FIS OPA Nové Město na Moravě

4. místo sprint volně – FIS OPA Nové Město na Moravě

Bříza Matěj 11. místo 10km klasicky mass – FIS OPA Nové Město na Moravě

13. místo sprint volně – FIS OPA Nové Město na Moravě

13. místo 7,5km klasicky – FIS OPA Nové Město na Moravě

Lengyel Tomáš 6. místo 7,5km klasicky – FIS OPA Nové Město na Moravě

11. místo sprint volně – FIS OPA Nové Město na Moravě

13. místo 10km klasicky mass – FIS OPA Nové Město na Moravě

MISTROVSTVÍ ČR

Antošová Barbora – 3. místo sprint volně – MČR Nové Město na Moravě

– 4. místo 5km klasicky – MČR Nové Město na Moravě

– 4. místo 10km volně – MČR Nové Město na Moravě

– 5. místo 15km klasicky mass – MČR Horní Mísečky

Augsten Jakub – 1. místo – 12km klasicky – výjezd na Ještěd – MČR starších dorostenců

– 2. místo – 7,5km klasicky – MČR Nové Město na Moravě

– 12. místo – 10km volně mass start – MČR Nové Město na Moravě

– 4. místo – sprint volně – MČR Nové Město na Moravě

– 5. místo – team sprint klasicky – MČR Boží Dar

– 4. místo – 3x5km volně – MČR Boží Dar

– 15. místo – 15km klasicky mass start – MČR Horní Mísečky

Bříza Matěj – 6. místo – 1,3km volně – MČR na kolečkových lyžích – Vesec

– 4. místo – 12km klasicky – výjezd na Ještěd na kolečkových lyžích

– 13. místo – 7,5km klasicky – MČR Nové Město na Moravě

– 13. místo – sprint volně – MČR Nové Město na Moravě

– 19. místo – 8km klasicky – MČR Boží Dar

– 5. místo – team sprint klasicky – MČR Boží Dar

– 3. místo – 3x5km volně – MČR Boží Dar

– 8. místo – 15km klasicky mass start – MČR Horní Mísečky

Lengyel Tomáš – 4. místo – 1,3km klasicky na kolečkových lyžích – MČR Vesec

–  9. místo – 10km volně na kolečkových lyžích – MČR Vesec

– 7. místo – 12km klasicky – výjezd na Ještěd na kolečkových lyžích  

– 6. místo – 7,5km klasicky – MČR Nové Město na Moravě

– 14. místo – 10km volně mass start – MČR Nové Město na Moravě

– 11. místo – sprint volně – MČR Nové Město na Moravě

– 5. místo – 8km klasicky – MČR Boží Dar

– 2. místo – team sprint klasicky – MČR Boží Dar

– 3. místo – 3x5km volně – MČR Boží Dar

– 16. místo – 15km klasicky mass start – MČR Horní Mísečky

Riško Vadym – 11. místo – 10km klasicky – MČR Nové Město na Moravě

– 13. místo – 15km volně mass start – MČR Nové Město na Moravě

– 9. místo – 15km klasicky – MČR Boží Dar

– 7. místo – team sprint klasicky – MČR Boží Dar

– 5. místo – 3x10km volně – MČR Boží Dar

– 11. místo – 30km klasicky mass start – MČR Horní Mísečky

ČESKÉ POHÁRY

Antošová Barbora
  • 1. místo norský sprint klasicky – ČP Zadov
  • 3. místo 7km volně – ČP Zadov
  • 6. místo norský sprint volně – ČP Horní Mísečky
Augsten Jakub – celkové 6. místo v Českém poháru starších dorostenců

– 8. místo – norský sprint klasicky – ČP Jablonec nad Nisou

– 2. místo – 8km volně mass start – ČP Jablonec nad Nisou

– 9. místo – norský sprint klasicky – ČP Zadov

– 7. místo – 10km volně – ČP Zadov

Bříza Matěj – 14. místo v celkovém Českém poháru starších dorostenců

– 4. místo – norský sprint klasicky – ČP Jablonec nad Nisou

– 9. místo – 8km volně mass start – ČP Jablonec nad Nisou

– 8. místo – norský sprint klasicky – ČP Zadov

– 13. místo – norský sprint volně – ČP Horní Mísečky

Lengyel Tomáš – 8. místo v celkovém Českém poháru starších dorostenců

– 7. místo – norský sprint klasicky – ČP Jablonec nad Nisou

– 3. místo – 8km volně mass start – ČP Jablonec nad Nisou

– 7. místo – norský sprint klasicky – ČP Zadov

– 8. místo – 10km volně – ČP Zadov

– 12. místo – norský sprint volně – ČP Horní Mísečky

Riško Vadym – 10. místo v celkovém Českém poháru v kategorii juniorů

– 17. místo – norský sprint klasicky – ČP Jablonec nad Nisou

– 13. místo – norský sprint klasicky – ČP Zadov

– 5. místo – 10km volně – ČP Zadov

– 9. místo – norský sprint volně – ČP Horní Mísečky