Cyklistika

Úvodní stránkaSportCyklistika

Cyklistika je kmenovým sportem na Gymnáziu Dr. Antona Randy od 3. září 1998. Na podzim roku 2003 byl založen cyklistický klub KC Kooperativa SG Jablonec n. N., který od svého vzniku navázal velmi úzkou spolupráci s Gymnáziem Dr. Antona Randy a do současné doby zajišťuje kompletní sportovní přípravu jeho studentů – cyklistů. Prostřednictvím KC Kooperativa SG Jablonec n. N. je zajištěna sportovní vazba na vrcholovou cyklistiku, neboť klub je zároveň jedním ze sportovních center mládeže v rámci Českého svazu cyklistiky. Ačkoliv do jeho působnosti spadá zejména horská cyklistika, sportovní příprava studentů má širší zaměření. Klub se pravidelně a úspěšně zúčastňuje vrcholných republikových závodů horských kol, závodů v silniční cyklistice i cyklokrosu a z jeho řad se rekrutuje celá řada reprezentantů.

Cyklisté trénují především v okolí Jablonce nad Nisou, před důležitými závody absolvují zpravidla sportovní soustředění. Během zimní přípravy absolvují i lyžařský výcvik na běžkách, na jaře pak najíždějí potřebné kilometry na soustředění v jižních částech Slovenské republiky.

Mezi naše absolventy patří například reprezentantka ČR Nikola Nosková, medailistka z ME, dále pak reprezentanti Jiří Novák, Jan Nesvadba a další.

Více se o činnosti KC Kooperativa SG Jablonec n. N. dozvíte na klubových stránkách http://www.kckooperativa.cz/.

8/102016

MČR v časovce družstev

V den státního svátku 28. září 2016 se silniční cyklisté sjeli do Březnice u Příbrami, aby se utkali o letošní … //

27/42015

Cyklisté na silnici

S nadcházející sezónou se stupňují rizika pro cyklisty v silničním provozu...Ve spolupráci s Policií české republiky proběhlo seznámení tréninkové skupiny … //

8/102014

Cyklokros na školním pozemku

S dobrým nápadem, jak ušetřit čas při přesunu na trénink v krátících se podzimních dnech přišli trenéři cyklistiky...Vlastním přičiněním vybudovali … //

Přejít nahoru