Tenis jako sportovní odvětví se stal kmenovým sportem gymnázia v roce 2003. Počtem studentů patří k menším sportům školy, přesto se však může pochlubit velmi dobrými výsledky. Naši tenisté pod vedením trenérů Tomáše Hrdého a Michala Matěáska trénují na kurtech ČLTK Jablonec nad Nisou.

Herní i kondiční příprava probíhá průběžně po celý školní rok s cílem dosahovat co nejlepších výsledků, tréninkový plán je přizpůsobován individuálním potřebám jednotlivých hráčů. Týdenní kondiční soustředění probíhá pravidelně v měsíci říjen, herní soustředění pak na jaře v dubnu.

Mezi nejúspěšnější studenty lze jednoznačně zařadit Lubora Majšajdra (halový mistr ČR juniorů, finalista „Pardubické juniorky”, držitel několika dalších medailí z mistrovství ČR juniorů i dospělých, mnohonásobný oblastní přeborník) a Anežku Makovičkovou (několikanásobná oblastní přebornice, juniorská reprezentantka ČR). Zapomenout nelze ani na zdejší studium Romana Jebavého (reprezentant ČR, 8.hráč světového žebříčku juniorů 2007).