Volejbal dívek jako kmenový sport byl na sportovním gymnáziu v Jablonci nad Nisou založen v roce 2003 smlouvou s volejbalovým svazem a volejbalovým klubem TU Liberec. Po několika letech spolupráce vystřídal volejbalový klub TU Liberec volejbalový klub TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. S ohledem na požadavek provozovat dívčí volejbal na nejvyšší úrovni se zapojil v roce 2017 a v podstatě převzal i hlavní otěže volejbalový klub Dukla Liberec.  Následně se ještě intenzivněji provázala spolupráce s mládežnickou základnou TJ Bižuterie a Dukly. Možnost  sportování hráček na špičkové úrovni ve spojení se studiem gymnázia mají hráčky v podstatě z celé ČR.  Perspektiva všech hráček je obrovská i díky možnosti následně působit ve špičkovém extraligovém družstvu žen Dukla Liberec a samozřejmě i v reprezentaci dospělých.

Sportovní příprava skupiny volejbalistek je vedena kvalifikovanými trenéry v čele s bývalým reprezentantem ČR Josefem Smolkou.

Mnoho hráček je zároveň v mládežnických reprezentačních družstvech ČR.

Sportovní příprava

Sportovní příprava probíhá na vrcholové úrovni. Součástí volejbalové přípravy je rozvoj a zdokonalení pohybových a volejbalových dovedností, což se optimálně kloubí s denním studiem na gymnáziu. Hlavním cílem je příprava hráček pro mládežnické reprezentační výběry a následně vrcholový sport v kategorii dospělých. Tréninková zátěž je rozložena do dopoledních a odpoledních tréninkových fází. Nedílnou součástí programu je regenerace (bazén, sauna) i kompenzační cvičení pod odborným vedením fyzioterapeuta.

Mistrovské soutěže

Studentky sportovního gymnázia reprezentují Duklu Liberec , která patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější týmy v mládežnických republikových soutěžích. Každoročně bojují o medaile v MČR v kategoriích kadetek i juniorek.

Soutěže – sezóna 2021/22:

  • 1. liga žen - Bižuterie - SG
  • Extraliga juniorek – Dukla Liberec
  • Extraliga kadetek – Dukla Liberec
  • 1. liga juniorek - Bižuterie - SG

Úspěchy

Od roku 2003 až po současnost bylo zařazeno do reprezentačních výběrů mládeže ČR nespočet studentek SG, které se zúčastnily vrcholných reprezentačních akcí. V reprezentaci ČR dospělých se objevilo i mnoho absolventek Randovky.

Volejbalistky trénované v Jablonci nad Nisou mají vynikající pověst v celé ČR! Přijďte mezi nás!