Sportovní úspěchy na Randovce

Sportovní úspěchy na Randovce

Sportovní úspěchy na Randovce

13. října 2017

Poslední dobou se opět dařilo sportovcům ze všech typů studia naší školy, kteří reprezentovali Randovku.

Tentokrát jednak v přespolním běhu, kde se v okresním kole, které naše škola pořádala, umístilo družstvo mladších dívek (Brožková, Dubská, Kašparová, Hanžlová a Doubková) na 3. místě a starší týmy dívek i chlapců suverénně zvítězily a postoupily do krajského kola. To se konalo opět v Jablonci, opět ho pořádala Randovka a týmy opět zvítězily a to ve složení Honzejková, Kapčiarová, Havrdová, Bureš a Marxová za dívky a Bříza, Jakub, Augsten, Lengyel, Rishko a Kohout za chlapce.

Jak dívčí, tak chlapecký tým budou startovat ve čtvrtek 19.10. na republikovém finále v Hradci Králové a my budeme doufat, že se jim bude dařit co nejvíce (vítězná družstva pojedou na MS škol do Paříže a tam je hezky :-)).

Dalším úspěchem bylo vítězství našich fotbalistů v okresním kole Poháru Josefa Masopusta. Postupně bylo potřeba vypořádat se s týmem VOŠMOaOA (obchodní akademie) a to se podařilo poměrem 6:0 (výsledek by ukazoval na hru kočky s myší, ale soupeř byl velmi kvalitní a zápas pohledný a bojovný). Ještě silnější soupeř přišel v oranžových dresech SPŠT (“strojní průmyslovka a LIAZ”). Stejně jako v prvním zápase se potkaly týmy nabité aktivními a výborně trénovanými hráči a o výsledku tedy rozhodovalo ono legendární fotbalové “srdíčko”. Toho do hry vložili více opět Randováci a radovali se z vítězství 2:0. Historický postup do krajského kola pro naši školu vybojovali tito borci – Klement, Málek, Horáček, Scholz, Michálko, Vlach, Benda, Podzimek, Kozák, Bělina, Velich, Fidra a Ježek.

“Kraj” je na řadě až v jarních měsících a tak budou mít naši borci dostatek času ještě trochu vypilovat svůj um, aby pokud možno napodobili své kolegy běžce. Kde se bude konat světové finále není zatím jasné. Že by Maracaná?

 

Petr Jandera