Studentky Randovky na Měsíci

Studentky Randovky na Měsíci

9. května 2010

Po náročné čtyřhodinové přípravě se studentky V5.A, Markéta Hojsáková a Štěpánka Holová, odvážně vydaly na expedici na Měsíc.

Stalo se tak díky workshopu „Video a Vy“ pod vedením Ing. Petra Weinlicha, Ph. D., který byl pořádán na půdě Technické Univerzity v Liberci v rámci projektu „Starttech – začni s technikou„. Jak probíhala předletová příprava a samotný let dokládají pořízené fotografie a téměř profesionálně sestříhané video záznamy.

Štěpánka: Na mě určitě tento workshop udělal dojem.Poměrně bez problému:) jsme našli osudnou učebnu H310. Na začátku jsme se seznámili s programem „Edius“ na stříhání videa a hudby. Poté nám bylo řečeno, ať vymyslíme scénář na téma vesmír, přičemž nás vůbec nic nenapadalo. Po chvilce jsme sesmolily pár rádoby vtipných vět a pustili jsme se do „natáčení“. S tím nám pomohl i pan profesor Koutek, který nám namluvil odpočet. Poté jsme trávily hodiny s tímto programem, abychom z nás dvou dívek, sedících v místnosti na židli, udělaly kosmonautky, letící na Měsíc. To se nám myslím oběma povedlo:).

Markéta: Souhlasím se Štěpánkou, workshop na mě také udělal dojem. Když jsem se na něj hlásila, očekávala jsem obrovskou aulu, plnou počítačů a studentů, kde nám nějaký „pán v brejličkách“ bude vykládat cosi o stříhání videí v nějakém obyčejném programu, takže jsem byla hodně překvapená, když po zaklepání otevřel sympatický školitel a ukázalo se, že jde o docela malou místnost, naplněnou moderní technikou, a že jsme jedinými účastnicemi této akce. Čtvrteční odpoledne jsem si tak vážně užila a všem bych tento workshop (nebo podobný) propříště doporučila.