Studentská Agora 2016

Studentská Agora 2016

16. dubna 2016

Dne 15. dubna se v liberecké knihovně uskutečnilo krajské kolo debatní soutěže Studentská Agora.

Naši školu reprezentovali (abecedně) Michal Duňka (V8.A), Anna Faltová (V6.A), Denisa Froschová (V6.A), Anežka Chlumová (V6.A), Barbora Janoušková (2.A), Sufian Massalema (2.A), Karolína Melounová (V6.A), Filip Tichý (V6.A), Marta Titěrová (V6.A) a Natálie Wetckeová (V7.A).

Naší účasti tentokrát předcházela pečlivá a náročná příprava při zpracovávání třinácti témat. Tým se zaměřil na zodpovědný přístup, nadšení a zejména na rétorickou kvalitu.

Porota tentokrát změnila taktiku a debatovalo se na neznámá témata, poté na připravená témata a třikrát dva proti dvěma. Zkuste mluvit 5-6 minut o jaderných elektrárnách, odpadu, důchodcovské dovolené, zda a jak chránit naše hranice apod. Náš výborný soutěžní tým bojoval proti silným soupeřům ve velmi kvalitních diskusích.

Postup do odpoledního kola vyvolal velké nadšení a naději na dobré umístění. Závěrečné vyhlašování v nás vyvolalo takřka infarktový stav. Nakonec jsme museli uznat, že Gymnázium Litoměřice bylo přeci jenom o kousek lepší. Druhé místo je ale v krajském kole mezi šedesáti soutěžícími stále skvělý výsledek!

Nutno podotknout, že porota ocenila i estetickou úroveň našeho týmu. Červená rtěnka u děvčat dokonale ladila s červenými kravatami u chlapců, prostě dokonalost sama. Oko pánů porotců mělo na čem spočinout.

Díky všem soutěžícím a porotě Agory za atmosféru, občerstvení a trička. V příštím roce Agora už určitě pozná vítězný tým našeho gymnázia.