Studentská Agora 2017

Studentská Agora 2017

19. května 2017

Dne 10. 5. 2017 v prostorách Krajské vědecké knihovny v Liberci se uskutečnilo krajské kolo debatní soutěže středoškoláků, ve které skončili naši studenti na 1. místě.

Po předchozím proškolení Mgr. Bazalou na naší škole a pečlivém výběru soutěžících začala naše příprava, většinou v době pátečního odpoledne. Vypracovat 13 tezí, shánět aktuální údaje, to vše vyžadovalo práci takřka na úrovni mezinárodního zpravodajství.

Debatovalo se na témata: Zda EU by měla zrušit ekonomické sankce vůči Rusku v souvislosti s anexí Krymu, parlamentní diskuze by měla být časově omezená, ČR by měla uspořádat referendum o vystoupení z EU, eutanázie by měla být legalizovaná, bezzásahové zóny národního parku Šumava by měly být zrušeny atd. S tím vším si museli poradit naši studenti: Ester Merunková, Jitka Nováková, Emma Letham, Jiří Pop, Hugo Matoušek, Matouš Matoušek, Jakub Müller, Jakub Chlum, Karel Maryško, Prokop Holý. Student z V6.A Hugo Matoušek byl vyhlášený za nejlepšího debatéra. Na podzim nás čeká republikové kolo v Poslanecké sněmovně, tak nám držte palce, ať opět uspějeme. Děkuji našim studentům za pečlivou přípravu na soutěž a vzornou reprezentaci naší školy.