Úspěch cyklistů na společném mistrovství na Slovensku

Úspěch cyklistů na společném mistrovství na Slovensku

30. června 2017

Od 22. do 25. června ve slovenském Žiary nad Hronom se uskutečnilo společné mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice.

Od čtvrtka do neděle se o cenné medaile utkávali junioři, juniorky, ženy, muži do 23let a muži kategorie Elete. Těchto závodů se zúčastnili i studenti ze sportovního gymnázia v Jablonci nad Nisou pod hlavičkou KC KOOPERATIVA Jablonec nad Nisou.

Dlouhodobá příprava mladých sportovců směřovala k nejvýznamnějšímu podniku na silnici, což se odrazilo ve velký úspěch jabloneckých cyklistů. Již první den v časovce jednotlivců zvítězila mezi juniorkami Elizabeth Ungrmanová a prokázala, že patří mezi absolutní českou špičku. Mezi juniory si velmi dobře vedl Štěpán Stloukal, když obsadil 6. místo a 14 vteřin ho dělilo od medaile. Tomáš Jakoubek také podal velmi dobrý výkon a obsadil velmi pěkné 14. místo. V ženách Nikola Bajgerová dojela v top ten, když obsadila pěkné 9. místo.

Sobotní silniční závod nejdříve absolvovaly juniorky a ženy a opět velmi významnou roli zde hrály jablonecké barvy, když Tereza Švihálková se nebála vyprovokovat rozhodující únik a ve sprintu skupiny vybojovala vynikající druhé místo mezi juniorkami. Na pěkném 5. místě dojela Elizabeth Ungermanová. V ženách Nikola Bajgerová dokázala opět dojet v top ten, když se dokázala prosadit na 8. místo, Pavla Havlíková dojela na 16. místě. V odpoledním horkém počasí svůj závod absolvovali junioři, v kterém byli vidět i žlutozelené barvy jablonecké KOOPERATIVY, když Tomáš Jakoubek do sprintoval na 18. a Štěpán Stloukal na 20. místě. Bohužel se nedařilo Martinovi Čechovi, který po pádu dokončil na 46. místě. (výsledky : www.cyklistika2017.sk)

Je velmi potěšující, že se prosazují i bývalí studenti sportovního gymnázia a klubu jablonecké KOOPERATIVY, když v ženské kategorii oba tituly získala letošní maturantka Nikola Nosková a v mužské kategorii do 23 let dokázal zvítězit v silničním závodě Roman Lehký.