Úspěchy v soutěžích EU4U a Navrhni projekt

Úspěchy v soutěžích EU4U a Navrhni projekt

Úspěchy v soutěžích EU4U a Navrhni projekt

12. května 2022

Studenti semináře aktuální svět znovu ukázali, že na psaní projektových žádostí a kreativní představení již realizovaných projektů podpořených z fondů EU umí na výbornou.

V rámci soutěže EU4U obsadili práce našich studentů v kategorii „Představ projekt podpořený EU formou videa“ 1. a 2. příčku! Vítězné video Lucie Kršňákové a Kryštofa Kubína se věnovalo projektu „Obnova areálu poutního kostela Navštívení Panny Marie v Horní Polici“ a stříbrnou medaili si odneslo video Elišky Hofrichterové a Zdislava Duňky, které představilo projekt, díky kterému se jsou ovce na Frýdlantsku chráněny před vlky.

Skvěle se studentům dařilo i v soutěži Navrhni projekt, v které mají sepsat projektovou žádost a následně ji, pokud jsou vybráni do regionálního kola, prezentovat odborné komisi, které vítěze za region soudržnosti NUTS II (Liberecký, Královehradecký a Pardubický kraj) pošle do kola celostátního, které se koná na Ministerstvu pro místí rozvoj v Praze.

Hned dva týmy z naší školy postoupily do kola celostátního, což už je samo o sobě velký úspěch. Projekt Daniela Šilhána a Štěpána Tomka s názvem Aquaponické systémy pro bývalý pivovar v něm skončil na pěkném 4. místě. O něco lépe se dařilo týmu ve složení Nikola Řeháková, Miriam Fischerová, Denisa Litochlebová a Patricie Košťáková, který s projektem Revitalizace lesoparku Kokonín skončil na bronzové příčce. Gratulujeme!