Zdravá nemocnice – místo uzdravení

Zdravá nemocnice – místo uzdravení

8. září 2005

Před několika měsíci oslovili zástupci Města Jablonec nad Nisou naši školu,aby pomohla zorganizovat výtvarnou soutěž v rámci nového projektu s názvem „Zdravá nemocnice – místo uzdravení“…

Hlavní myšlenkou celé akce bylo především ozvláštnění a zkrášlení nemocničního prostředí tak, aby se léčení pacienti cítili v budově nemocnice příjemněji.

Do tohoto projektu se zapojila celá řada našich studentů, a to přímo tvorbou samotných výtvarných děl, nebo organizačně při instalaci výstavy v prostorách vestibulu nemocnice. Někteří studenti se představili i svým hudebním uměním při vernisáži výstavy.

Výstava byla volně přístupná všem návštěvníkům nemocnice po celé léto, přičemž zároveň probíhala anketa v níž mohl každý příchozí udělit hlas tomu dílu, které jej nejvíce oslovilo.V této anketě získalo ocenění společné dílo našich studentek Veroniky Mužíčkové, Terezy Stejskalové,Veroniky Strnadové a Kateřiny Kultové z druhého ročníku klasického gymnázia. Za jejich práci jim bylo uděleno 1.místo v kategorii středních škol.

Vystavená dílka jsou určena k následné výzdobě pokojů nemocnice a stanou se tak malým dárkem pacientům,kteří jsou v nemocnici hospitalizováni.