… a ještě jeden úspěch na závěr

… a ještě jeden úspěch na závěr

… a ještě jeden úspěch na závěr

7. července 2022

V posledních dnech před koncem školního roku se do školy donesla zpráva o úspěchu v euroregionální výtvarné soutěži pořádané Krkonošskou knihovnou v Jelení Hoře ve spolupráci s Vědeckou knihovnou Liberec a knihovnou v Žitavě.

Tématem soutěže byl “Krakonoš a jeho přátelé ze tří zemí.” Soutěžilo se v několika kategoriích a do soutěže přispěli začínající umělci ze tří spřátelených zemí regionu, tedy Polska, Německa a Česka.

Speciální cenu paní Blanky Konvalinkové získal Lukáš Komrska z V2.A. Paní Konvalinková mu osobně předala cenu za práci „Lukášovy obloučky“. V kategorii 11 – 13 let získala třetí cenu opravdu pracná krajina z korálků, na níž spolupracovali Tomáš Jandera a Štěpán Kočárek z V1.A. Cenu si vyzvedli při slavnostním předávání přímo v Jelení Hoře.

Blahopřeji vítězům a zároveň děkuji i všem žákům, kteří do soutěže přispěli. Vybraná díla budou putovat po zúčastněných knihovnách a budou k nahlédnutí v následujících měsících. V Liberci by měla být vystavena v průběhu srpna a v září.

Vyhodnocená díla Duch Gór i jego przyjaciele z trzech krajow lze zhlédnout v prezentaci na webových stránkách Biblioteky Jelenia Gora.

Hezké prázdniny
Mgr. Jitka Jungmannová