• Společnos Silnice LK poporuje ty studenty sportovního gymnázia, kteří vedle tréninku také plní příkladně své studijní povinnosti. V pátek 28. července převzala stipendium první třicítka z nich. Děkujeme @silnice_lk a gratulujeme všem úspěšným...

• V sobotu 22.6. proběhlo MU U20 v Brně, kde Anna Mikulova S3.A obsadila v hodu oštěpem 4. místo. Moc blahopřejeme.

• O víkendu 15.6.-16.6 měli setkání nejlepší atleti v kategorii dorost a dorostenky, junioři a juniorky na MČR v Ostravě. Sobotní den byl velmi slunečný a teplý,ale i přesto se naši atleti že SG neztratili.Hned v první disciplíně Anička Mikulová S3.A vybojovala stříbrnou medaili v novém osobním rekordu a také pozvánku na Mezistátní utkání U

• Estetický kurz 2024 Ve dnech 5. až 7. června se třídy 2.A a V6.A zúčastnily estetického kurzu. První den, tedy středu pátého června, jsme strávili v prostorách naší školy, kde pro nás byly připravené workshopy s hudební a výtvarnou náplní. Vyzkoušeli jsme si tvorbu filmové hudby, rytmická cvičení, zachycení konceptuální fotografie či akční umění. Ve

• Vítězem se stal Adam Kladníček – V6.A, který na celostátní úrovni je na děleném druhém místě. Soutěže se účastnilo 50 studentů v kategoriích Kadet a Junior ve školním kole 2023/2024 , která se promítá do krajské a celostátní úrovně. V soutěži o Přeborníka školy v přírodních vědách 2023 vyhrál Adam Kladníček – V6.A, na

• Ve středu 29. května proběhlo v pražském Francouzském institutu celostátní kolo konverzační soutěže ve francouzštině. Díky vítězství v kole krajském se ho zúčastnily i dvě Randovačky - Markéta Malátová z kvarty a Zuzka Kohoutová ze septimy, a reprezentovaly tak celý Liberecký kraj. V konkurenci nejlepších z nejlepších jsme si dopředu určily jasnou taktiku - zabojovat,

• Letošní seminář z humanitních předmětů přemluvil paní učitelku Beranovou na výlet do Prahy. Studenti 3.A a V7.A se tak dne 30. 5. vydali do hlavního města po stopách funkcionalismu. Cílem výpravy byly známé vily, Müllerova a Rothmayerova. Na dobrodružné pouti však nesměla chybět zastávka u velkolepé Hlavy Franze Kafky a nově nainstalovaných motýlů na

• Již zanedlouho čekají Českou republiku volby do Evropského parlamentu, a tak se jako již tradičně konaly pod záštitou JSNS, Člověka v tísni a agentury Kantar studentské volby. Do těchto voleb se zapojila i naše škola, konkrétně si organizaci vzali na starost studenti semináře aktuální svět. Možnosti volit využilo 79 studentů. O pozici vítěze voleb se

• Na konci dubna se na Přírodovědecké fakultě UK konalo celostátní kolo Zeměpisné olympiády. V něm si skvěle vedl Vašek Plaček z kvarty, který obsadil v kategorii C 2. místo. Na fotce jsou nejlepší účastníci krátce po vyhlášení výsledků (Vašek vpravo). K vynikajícímu výsledku gratulujeme.

• 21. ročníku Školního kola Astronomické olympiády se účastnilo 9 soutěžících a 5 postoupilo do krajského kola. V krajském kole kategorie CD se umístil Adam Kladníček – V6.A na 2. místě , Vašek Šnytr – V5.A na 5. místě a Maxmilian Weber – V5.A na 7 místě. V krajském kole kategorie GH se František Šobora

• 5. května jsme reprezentovali naši školu na 29. ročníku Prague Internatioal Maratonu….a ? Skončili jsme druzí mezi středními školami z celé republiky! Tohoto závodu jsme se zúčastnili již v loňském roce, ale úspěch si na nás počkal a do letoška. Současný úspěšný štafetový tým skládající se ze závodníků: Šimona Řehoře, Kryštofa Mučici, Natalie Ludvíkové, Aníčky

• 65. ročníku krajského kola fyzikální olympiády se účastnilo dne 24.4.2024 5 soutěžících v kategoriích C a D a 11.4.2024 se krajského kola kategorie E účastnili 3 soutěžící. V kategorii C Adam Kladníček V6.A zvítězil, Filip Hejna V6.A byl na 5. místě, Kryštof Mučica na 9. místě – všichni byli úspěšní řešitelé krajského kola. Vojtěch Přichystal