Adventní setkání na Randovce

Adventní setkání na Randovce

Adventní setkání na Randovce

5. prosince 2018

Tradiční adventními trhy na Randovce, které se tentokrát konaly v úterý 4. prosince, završily mnohatýdenní úsilí našich žáků a učitelů, kteří společně celou událost dlouho chystali. A práce byla spousta – nacvičit vystoupení pro rodiče, napéct cukroví, vyrobit věci k prodeji, připravit stánky…

A tak si návštěvníci trhů mohli v úterý na Randovce pořídit třeba keramické výrobky s vánoční tématikou, ochutnat výtečné vafle, nasmažené řízky nebo skořicové cukroví. Pro malé návštěvníky byly připraveny tvořivé dílny, kde si mohli vyzkoušet mimo jiné výrobu netradičních vánočních ozdob. K tomu svařáček a klobásky ze školního grilu…

Svými vystoupeními pak celý podvečer ozdobila asi padesátka účinkujících v zasedací místnosti, která byla během jejich představení úplně plná.

Nejbáječnější na tom všem je, že všechno, co studenti svou prací vydělali, předají potřebným. Prodejem společně vyrobených věcí z výtvarné výchovy podpoříme Domov a Centrum denních služeb v Jablonci nad Nisou, kam peníze odnesou naši primáni. Každá ze tříd pak ještě může rozhodnout, kam poputuje výdělek právě té její aktivity.

Díky patří všem studentům, jejich učitelům i rodičům, kteří společně podpořili dobrou věc. Ať už organizačně, svým dílem práce, svým vystoupením nebo prostě tím, že na trzích nakoupili.

Tak tedy šťastný a klidný čas adventní….

Tomáš Hofrichter