„Baběletní“ sportovní kurz

„Baběletní“ sportovní kurz

„Baběletní“ sportovní kurz

18. září 2021

Jednoho zářijového slunečného rána dorazila třída septima společně se třeťáky s nacpanými kufry a nablýskanými koly do autokempu Kristýna Jiránek v Hrádku nad Nisou. Nikdy v minulosti se nestalo, že by se sportovní kurz konal v září, byla to tedy premiéra. Hned po příjezdu do kempu na nás čekalo nemilé překvapení a to testování, které jsme museli přetrpět i ve čtvrtek. Jen co jsme se ubytovali, hned jsme se rozdělili do čtyř skupin. Každá skupina šla v ten den na jinou dvojici aktivit. Vystřídali jsme mnoho adrenalinových sportů jako: cyklistika pod vedením nejzkušenějších cyklistů L. Titěry a M. Podoubského, jízda na kánoích s nejlepším plavcem P. Janderou, lezení se svalovcem L. Blahoutem a K. Hádkovou a orientační běh s profesionálními běžkyněmi Z. Krupčíkovou a M. Rýdlovou. 

Každý den jsme přijížděli do kempu s propocenými tričky a s neskutečnou únavou, ale jako odměna na nás každý večer čekal táborák, kdy pár hudebně nadaných studentů vytáhlo zpěvníky, kytaru a začali si ničit hlasivky, v čemž soustavně pokračovali i po zbytek našeho pobytu. 

Ve středu na nás čekala soutěž v orientačním běhu. První místo si vyběhal Matěj Tkáč v kategorii kluci a nejlepší běžkyní se stala Kačka Brožková. Po únavném běhu jsme se setkali s příslušníkem policie, který nás naučil nebezpečné hmaty a chvaty. Hned v zápětí si dobrovolníci mohli vyzkoušet potápění v jezeře. Přišel čtvrtek a s ním i celodenní cyklistický výlet. A v pátek to všechno zakončila aktivita všech skupin dohromady s lidskou monumentální pyramidou. 

Ze sporťáku jsme si přivezli plno modřin, nádherných zážitků, vzpomínek na náš pedagogický sbor a zaplácanou paměť v telefonu. A i když se chválit podle pana Jandery nemá, kurz byl opravdu moc vydařený.

Roman Hanák, 3.A