Bronz z krajského volejbalu

Bronz z krajského volejbalu

6. února 2013

Ve čtvrtek 31. ledna proběhlo v Tanvaldě krajské kolo volejbalu škol. Jak si vedla naše děvčata?

Po příjezdu do tanvaldské haly nám bylo ihned jasné, že konkurence je obrovská, neboť se proti nám v následujícím dopoledni kromě domácího družstva měly postavit i týmy z Liberce a Turnova, složené výhradně z volejbalistek, které hrají krajský přebor kadetek a juniorek. Oproti okresnímu kolu jsme byly o trochu slabší tým kvůli absenci několika hráček.
Zápas s Turnovem však nabral z naší strany nečekané obrátky, a i když jsme oba sety prohrály, daly jsme soupeřkám dost zabrat. Dosti nerovný zápas byl ten proti Liberci – na některé z hráček jsme skoro ani nedohlédly a jejich smečím jsme občas raději i uhýbaly. Náladu nám spravila výhra na Tanvaldem, který jsme porazily už v okresním kole ( pořadatel měl právo znovu nasadit vlastní tým).
Do kvalifikace na republiku tedy právem postoupilo liberecké družstvo. Nutno však dodat, že sama účast na kraji pro nás byla úspěchem. Obdiv patří hlavně „nevolejbalistkám“ (M. Šípošová, K. Höferová, L. Petrželková a D. Žuchová), které někdy hrály lépe než my „volejbalistky“ ( K. Svobodová, J. Kubíková,T. Štrinclová)