Chronicles na Randovce

Chronicles na Randovce

16. ledna 2014

V rámci cyklu „Setkávání s úspěšnými absolventy“ představili autoři ve čtvrtek 16. ledna ve škole projekt Chronicles…

Tomáš Gogár, Honza Zahula, Martin Klekner a Tomáš Zemler absolvovali Randovku v roce 2008. Během gymnaziálních studií se nezdálo, že by tito lidé mohli mít v budoucnu něco společného. Honza přestoupil po kvartě na sportovní gymnázium a věnoval se cyklistice, Tomáš Gogár exceloval v přírodních vědách, Martin Klekner a Tomáš Zemler byli jeho spolužáci spíše humanitně zaměření. Koho by tehdy napadlo, jaký úžasný projekt pod jejich společnýma rukama vznikne.

Ale chyba lávky… Pánové stihli vedle svých vyokoškolských studií ještě spojit historii, umění a programovaní v jedinečném projektu, který vyhrál letošní App Parade – soutěž mobilních aplikací. Napadlo je totiž, jak přiblížit pro mnohé nudnou historii běžným lidem. Přizvali ke spolupráci dva další kamarády ze studií, z nichž jeden je na slovo vzatý historik a druhý vytvořil virtuální model středověké Prahy. Výsledek skutečně stojí za to. Během vyprávění životního příběhu Karla IV jsem jistě nebyl sám, komu běhal mráz po zádech. Až příště pojedete na výlet do našeho hlavního města, nezapomeňte si stáhnout do mobilu jejich aplikaci. Udělá pro Vás z běžné procházky Starým Městem a Malou Stranou nevšední zážitek.

Věřím, že i pro naše současné studenty bylo prostě fajn vidět někoho, kdo před léty seděl ve stejných lavicích, přemýšlel, kam po gymplu, a nakonec dokázal velikou věc. No nemám pravdu?