Corny pohár (středně) úspěšný

Corny pohár (středně) úspěšný

26. září 2014

Ve středu 24.9. se týmy dívek i chlapců z vyššího gymnázia zúčastnily (po postupu z okresního kola v Jablonci) krajského kola Corny poháru, čili atletických středoškolských her a bojovaly o postup na celostátní finále…

Závod se odehrával na stadionu Ludvíka Daňka v Turnově. Tento stadion je pojmenovaný po českém diskaři, který zde nejdříve v roce 1964 hodil světový rekord. Poté postupně získal všechny medaile z olympijských her včetně zlaté (1972 v Mnichově). Od roku 1999 se zde pravidelně koná Memoriál Ludvíka Daňka, kterého se pravidelně účastní celá česká špička v ostatních disciplínách a v hodu diskem je zde vždy přítomna světová elita včetně olympijských vítězů, mistrů světa a světových rekordmanů.

Na tomto stadionu, tedy tentokrát závodili středoškoláci v základních atletických disciplínách. Dívky měly ambice na vítězství, chlapci bojovali o co nejlepší umístění. Oba týmy v konkurenci 8 týmů.

Dívkám vítězství těsně uniklo (skončily druhé), chlapci byli pátí. V jednotlivcích naše závodnice a závodníci získali 5 medailí:

Petra Šafaříková získala 2 zlaté medaile v bězích na 60m a 200m, a Tereza Šikolová vyhrála vrh koulí. Tomáš Pulíček byl druhý v dálce a Filip Schubert vyhrál kouli.

Naše týmy tedy na mistrovství České republiky tentokrát nepostoupily, ale ostudu v nabité konkurenci rozhodně neudělaly.